Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 1-2 (1-1)

1-0 Sławomir Szlósarczyk 9
1-1 Rafał Kański 16 (karny)
1-2 Łukasz Mikołajczyk 70

Sędziowali: Krzysztof Jakubik oraz Piotr Gębczyk i Artur Borowski (Oświęcim). Żółte kartki: D. Piwowarczyk, Brytan, Latoń, Rapacz, Hyży (2), Krawczyk - Bała, Ślusarz, Łacny (2), Larin-Alabi. Czerwone kartki: Zborowski (15, akcja ratunkowa), Hyży (90+1, dwie żółte), Łacny (84, dwie żółte), Kasprzyk (85). Widzów 100.
RABA: Ruman - Latoń, Brytan, Szlósarczyk, Zborowski - Budyn, Gorzkowski (71 Krawczyk), Kabaja, D. Piwowarczyk, Rapacz (66 Wyroba) - Hyży.
ORZEŁ: Pajka - Kasprzyk, Ostrowski, Lesiński, Mikołajczyk - Kupiec (70 P. Łętocha), B. Łętocha (46 Łacny), Ślusarz, Kański - Święch (90 Karpeta), Bała (76 Larin-Alabi).

Sędzia pokazał w tym meczu aż 12 żółtych kartek (7+5) i 4 czerwone (2+2)!

W derbach powiatu myślenickiego gospodarze szybko objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gorzkowskiego celnym strzałem głową wykończył Sławomir Szlósarczyk. Goście kilka minut później wyrównali. Zborowski ręką powstrzymał piłkę zmierzającą do siatki po uderzeniu Kupca, była to akcja ratunkowa, więc zawodnik Raby zobaczył czerwoną kartkę, a Orzeł dostał karnego. Z 11 m nie pomylił się Kański i do przerwy w Dobczycach był remis 1-1.

Grający w przewadze Orłowcy mogli stracić szybko dwie bramki, najpierw jednak Gorzkowski strzelał wysoko nad bramką w sytuacji sam na sam, a później w podobnych okolicznościach nieudanie lobował Kabaja. Myśleniczanie najgroźniejsi byli po dośrodkowaniach Mikołajczyka z prawej strony, ale Kański główkował zbyt lekko, a Kupiec miał zbyt mało miejsca, by precyzyjnie uderzyć i trafił w bramkarza.

W drugiej połowie podopieczni trenera Marka Dragosza zaatakowali z większym animuszem i raz po raz zagrażali bramce Rumana. Świetnym strzałem z lewego narożnika pola karnego popisał się Święch, ale golkiper gospodarzy sparował piłkę na poprzeczkę. Bliski szczęścia był też Ślusarz, ale jego atomowe uderzenie efektowną paradą powstrzymał Ruman.

W 70. minucie myśleniczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ślusarz zagrał na prawo do Mikołajczyka, który z konieczności grał na prawej obronie, a tym razem wykorzystał swoją lepszą - lewą nogę i po minięciu dwóch rywali huknął z 20 metrów w samo "okienko", nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Raby. Gol filmowej urody był zarazem prezentem urodzinowym zawodnika Orła!

Raba dążyła do wyrównania, ale konsekwentna gra myśleniczan w defensywie powodowała, że rywale nie dochodzili do sytuacji bramkowych. Jedynym wartym odnotowania jest strzał Hyżego z 16 metrów pewnie wyłapany przez Pajkę.

W końcówce zawodów nastąpił festiwal żółtych i czerwonych kartek. Oba zespoły kończyły mecz w 9 (!!!), czego na boiskach piłkarskich nie ogląda się zbyt często.