Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Wróblowianka Wróblowice - Hejnał Krzyszkowice 1-5 (1-2)

1-2 Michalik 48

1-3 Fijałek 62 (karny)

1-4 Wyroba 78

1-5 Wyroba 90+1

Sędziowali: Marcin Przysiężniak - Janusz Fliśnik, Paweł Bagan (Kraków). Żółte kartki: Zawistowski, Marzec, Jasieniak, Markiewicz, Wrona - Król. Widzów 80.

WRÓBLOWIANKA: Stróżek - Suchan (83 Bajer), Markiewicz, Zawistowski, Jasieniak (73 Sarga) - Marzec (46 Szczygieł), Wrona, Mączeński, Borowski - Koczara (46 Wierzbicki), Michalik.

HEJNAŁ: Jurczak - Fijałek, Król, Obłaza, Karaim (81 Muniak) - K. Blecharczyk (78 Starowicz), Galas, Wyroba, Boroń (46 Niedźwiedź), Ciaputa (73 J. Blecharczyk) - Durlatka.

Mecz rozpoczął się od rzutu wolnego gospodarzy i strzale obok słupka Dariusza Zawistowskiego. Później zdecydowanie dominowali goście i już do przerwy powinni wysoko prowadzić. Zdając sobie sprawę z wyższości grali jednak zbyt nerwowo i za szybko chcieli rozstrzygnąć losy potyczki. W 15 minucie - po wyrzucie z autu - piłka została dograna w pole karne, a osamotniony Sławomir Ciaputa głową wpisał się na listę strzelców. Po pół godzinie gry było już 0-2; Ciaputa wymienił kilka podań z Mateuszem Durlatką i ten drugi mając przed sobą bramkarza nie zmarnował okazji.

Po przerwie było więcej emocji, bowiem Wróblowianka szybko zdobyła kontaktowego gola. Po zagraniu Marka Szczygła sytuację jeden na jeden wykorzystał Robert Michalik. Po chwili - w kontrowersyjnej sytuacji - miejscowi domagali się rzutu karnego, ale skończyło się to żółtą kartką dla Łukasza Jasieniaka za krytykę orzeczeń. W 62 minucie Artur Markiewicz faulował Ciaputę i w tym wypadku nie było wątpliwości - "jedenastkę" zamienił na gola Przemysław Fijałek. Dziesięć minut później Durlatka miał przed sobą tylko golkipera, jednak trafił wprost w niego. Defensywa Wróblowianki była dziurawa, a poza tym popełniała błędy w ustawieniu, stąd po dwóch nieudanych pułapkach ofsajdowych Grzegorz Wyroba wygrał pojedynki sam na sam strzelając gole numer 4 i 5.