Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Wiślanie Jaśkowice - Jordan Zakliczyn 3-0 (3-0)

2-0 Rapacz 11 (wolny)
3-0 Rapacz 44

WIŚLANIE: Chmura - Cygan, Janusz Morawski (65 Maciej Morawski), Gwiżdż, Ignacok - Rzeszótko (46 Radziszowski), Kazek, Rapacz, Sady - Antosiewicz (75 Kapusta), Wcisło.

JORDAN: K. Burkat - Gaca, Tomeczko, Kosałka, Wyroba - Stryszowski (70 Płachta), P. Cygan, Żuk, Jaśkowiec - Surówka (55 Sz. Burkat), Ślusarczyk (65 Matoga).

Wiślanie Jaśkowice po zwycięstwie nad Jordanem Zakliczyn zostali nowym liderem krakowskiej okręgówki (gr. II).

Wiślanie ustawili sobie mecz w ciągu 11 minut, zdobywając w tym czasie dwie bramki. Pierwsza padła po akcji Sadego lewą stroną. Wycofał on piłkę do Wcisły, który z 8 metrów trafił do siatki, po rykoszecie od obrońcy. Podwyższył Rapacz uderzając z wolnego (za faul na Wciśle) z 22 m w górny róg.

Przy stanie 2-0 Jordan miał kapitalną szansę, gdy za zagranie Rapacza ręką sędzia podyktował dla gości karnego. Doskonale spisał się jednak Chmura, który obronił strzał Jaśkowca z 11 m!

Tuż przed przerwą Wiślanie uzyskali gola "do szatni". Znów akcję lewą stroną przeprowadził Sady, zgrał do środka, a Rapacz "kiwnął" obrońcę i z 6 metrów strzelił w "długi" róg.

10 minut po przerwie Antosiewicz mógł podwyższyć, ale jego strzał z 7 m, w sytuacji sam na sam, golkiper Jordana obronił nogami.

Gospodarze zadowolili się w II połowie pewnym prowadzeniem 3-0 i już nie stwarzali więcej sytuacji bramkowych, natomiast przyjezdni próbowali zdobyć choć jednego gola, ale Chmura miał dobry dzień.