Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > II liga (Myślenice) JS
Orzeł gotów do wiosny2010-04-06 23:33:00

Równocześnie z myślenicką A klasą rundę wiosenną wznawia II liga juniorów, w której występuje zespół juniorów starszych Orła Myślenice. Podopieczni Kamila Ostrowskiego po rundzie jesiennej zajmują wysoką, czwartą pozycję z niewielką stratą do lidera.

- Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy wraz z początkiem nowego roku - mówi kapitan zespołu Bartłomiej Łętocha. - Czas ten jak co roku upływał pod czujnym okiem trenerskim Kamila Ostrowskiego. W tym roku drużyna miała kapitalne warunki do trenowania - począwszy od wielu jednostek treningowych na obiektach ze sztuczną nawierzchnią, skończywszy na zajęciach w hali oraz siłowni.

- Również w tym roku na wzór lat poprzednich byliśmy na obozie przygotowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie trenowaliśmy przez 6 dni zarówno w terenie, jak i w hali oraz siłowni. Do tego można dołączyć turniej halowy, w którym nasz zespół co roku zajmował wysokie miejsca, a w tym sezonie uplasowaliśmy się tuż za podium.

W ramach przygotowań do rundy wiosennej juniorzy starsi Orła Myślenice rozegrali kilka meczów sparingowych, w których wygrali z seniorami B-klasowej Dukli Bysina (5-2), pierwszoligową Kalwarianką Kalwaria (3-0), zremisowali z występującymi w Małopolskiej Lidze Juniorów piłkarzami Dalinu Myślenice (4-4), a także przegrali z seniorami Górek Myślenice (0-6) oraz seniorami Orła Myślenice (2-6).

- W tym roku okres przygotowawczy był dłuższy niż poprzednie, spowodowane przede wszystkim zimową aurą oraz późniejszym startem rundy rewanżowej - kontynuuje Bartłomiej Łętocha. - Jako kapitan drużyny mogę dodać, że cały zespół przepracował solidnie ten okres przygotowawczy i jestem zadowolony z zaangażowania wszystkich. Uważam, że zespół stać na awans w tym roku i taki jest również cel na najbliższą rundę, tym bardziej, że terminarz jest korzystny, bo większość wymagających przeciwników podejmujemy.

Wzmocnieniem zespołu juniorów starszych jest definitywny transfer Marka Łacnego, który już jesienią błyszczał w środku pomocy Orła Myślenice. Do drużyny dołączył także skrzydłowy Paweł Motyka i bramkarz Tomasz Stanach, a po półrocznym wypożyczeniu do swojego byłego klubu wrócił Adrian Kościółek. W pierwszych meczach Orzeł będzie musiał sobie radzić bez jednego z najlepszych zawodników - Kamila Marca, który leczy kontuzję mięśnia dwugłowego. Dominik Bidziński z powodu kontuzji kolana nie zagra do końca sezonu.

Orzeł do rundy wiosennej podchodzi bardzo ambicjonalnie, zawodnicy jasno wyznaczyli sobie cel i zamierzają do niego dążyć. Kapitanowi wtóruje w tym bramkarz juniorów starszych - Kamil Stanek:
- Do okresu przygotowawczego podeszliśmy bardzo solidnie, gdyż rundę wiosenną rozpoczynamy z wielkimi nadziejami na wywalczenie pierwszego miejsca w lidze - mówi były golkiper Jaworu Jawornik. - Treningi były momentami ciężkie i wymagały dużego nakładu sił, ale na pewno cieszy duża frekwencja. Myślę, że na tle innych zespołów bardzo dobrze przepracowaliśmy ten okres przygotowawczy i mam nadzieję, że zaprocentuje to w lidze.

Juniorzy starsi w ubiegłym sezonie zdobyli wicemistrzostwo myślenickiego podokręgu zajmując drugie miejsce w lidze za Rabą Dobczyce, która dzisiaj jest liderem I ligi juniorów i zmierza po awans do MLJ. Na pewno doświadczenie zawodników z ubiegłego roku pomoże podopiecznym Kamila Ostrowskiego i nie zaprzepaszczą oni swojej szansy na utrzymanie się w czubie tabeli.

W najbliższy weekend startuje II liga juniorów starszych, Orzeł Myślenice już w pierwszych dwóch kolejkach czekają trudne mecze, bowiem zagrają u siebie z Beskidem Tokarnia oraz Jordanem Zakliczyn, a to dwie aktualnie najlepsze drużyny w ligowej tabeli.

Kadra juniorów Orła Myślenice na rundę wiosenną:

Bramkarze: Kamil Stanek (92), Tomasz Stanach (93)
Obrońcy: Michał Wiśnicz (91), Adrian Kasprzyk (92), Bartłomiej Nawieśniak (92), Mariusz Pachacz (92), Szymon Anulewicz (92)
Pomocnicy: Bartłomiej Łętocha (91), Marek Łacny (91), Krzysztof Januszewski (93), Dominik Zborowski (91), Paweł Motyka (91), Adrian Bartosz (92), Bartłomiej Trzciński (93)
Napastnicy: Damian Surlas (92), Kamil Marzec (92), Damian Gónik (92), Daniel Nowak (92), Arkadiusz Cienkosz (92)

www.lksorzel.prv.pl
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty