Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B) JS

Tyniec Kraków - Lotnik Kryspinów 3-0 (1-0)

1-0 Piekarz 45
2-0 Kurek 66
3-0 Kurek 69
TYNIEC: Chuchro - Kapera (70 Pleśniarowicz), Kozieł, M. Kot, Lelonek - Stępkowski, Piekarz, Sokół (74 Jamróz), Ł. Kot, Kurek - Cholewa (75 Łuszczek).

W swoim pierwszym meczu ligowym w sezonie 2012/13 tynieccy juniorzy pewnie pokonali rówieśników z Kryspinowa 3-0.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy bardzo rzadko schodzili z połowy rywala, jednak nie mogli wypracować klarownych okazji do zdobycia gola. Z upływem czasu coraz lepiej zaczęli grać miejscowi, czego efektem było zdobycie bramki przez Mateusza Piekarza w ostatniej minucie pierwszej odsłony.

Druga połowa zaczęła się dla przyjezdnych fatalnie. W 50. minucie meczu w starciu z tynieckim bramkarzem poważnie wyglądającego urazu głowy nabawił się napastnik Lotnika. Opuścił on boisko o własnych siłach, jednak niezbędna okazała się interwencja pogotowia, które zabrało zawodnika do szpitala.

Grając w liczebnej w przewadze (goście przyjechali na zawody "gołą" jedenastką) juniorzy Tyńca do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W tym czasie udało im się zdobyć jeszcze dwie bramki - autorem obu był wypożyczony z Tramwaju Kraków Arkadiusz Kurek.