Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B) JS
Czwarte zwycięstwo Borku2012-10-02 01:20:00

To już czwarte zwycięstwo juniorów Borku w tym sezonie. Tym razem krakowianie wygrali 7-1 z Orłem Sidzina.

7-1 Tatara 83
BOREK: Pitala (60 Łach) - Piwowarczyk (55 Grzelak), Bułat (65 Gazda), Kozień, Dudzik (46 Schenk) - Basista, Kuraś, Zając, Łatka - Garycki (46 Tatara), Pałka (65 Kubas).

Mecz zaczął się źle dla gospodarzy, gdyż po stałym fragmencie w 6. minucie Orzeł zdobył gola. Dopiero w 20. minucie Borek wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie, Tę bramkę, strzeloną przez Kurasia, juniorzy Borku dedykowali obchodzącemu dwa dni wcześniej imieniny gospodarzowi klubowemu, panu Wackowi. Od tego momentu miejscowi kontrolowali przebieg meczu, choć Orzeł również miał swoje sytuacje, głównie ze stałych fragmentów.

Mimo wysokiej wygranej 7-1 był to jak na razie najsłabszy mecz w wykonaniu Borkowian.

Jak padły gole

0-1
Rzut wolny na połowie boiska, piłka wrzucona w pole karne, najwyżej wyskoczył Krzysztof Kapusta z Orła i głową przelobował Pitalę

1-1
Po podaniu Garyckiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Pałka, minął golkipera gospodarzy i umieścił piłkę w siatce

2-1
Po strzale Pałki z 16 m bramkarz odbił piłkę pod nogi Kurasia, który zdobył bramkę

3-1
Indywidualna akcja Basisty, który z lewej strony ograł dwóch defensorów Orła, a następnie mocnym strzałem z 7 m umieścił piłkę w bramce gości

4-1
Faulowany w polu karnym był Pałka, sędzia przyznał rzut karny, który na bramkę zamienił Bułat

5-1
Po składnej akcji piłkę z drugiej linii dostał Pałka, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramkarza

6-1
Po wymianie kilku podań na jeden kontakt piłkę otrzymał Łatka, wrzucił ją idealnie na głowę Kurasia, a ten strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu