Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków A) JS

Skawinka Skawina - Pogoń Skotniki 1-2 (0-0)

1-1 Mlostek 90
1-2 Marczuk 90+2
SKAWINKA: Żmuda - Szwarc, Stopa, Nowak, Ślęzak (75 Knapczyk) - Gacki, Gałuszka, Banaś, Pałac, Michalec - Witkowski.
POGOŃ: Samsel - Piwowarczyk (89 Mlostek), Reczek, Koczur (88 Dyba), Gruca - Wcisło (78 D. Kursa), M. Kursa - Wojtanowicz (64 Kukla), Marczuk, Dzido (70 Marchewka) - Żurek (60 Twardosz).

Niedługo po przerwie prowadzenie objęli gospodarze. W niegroźnej sytuacji fatalny kiks popełnił bramkarz Pogoni Michał Samsel, źle wybijając piłkę. Trafiła ona pod nogi Gałuszki, który z zimną krwią wykorzystał prezent.

Goście walczyli o remis, w ostatniej minucie cel osiągnęli. A w doliczonym czasie zdołali jeszcze odnieść zwycięstwo!

W 90. minucie na prawej stronie Marczuk minął rywala i zagrał piłkę przed bramkę. Tam znalazł się wprowadzony kilka minut wcześniej Michał Mlostek, który wepchnął futbolówkę do siatki. Był remis 1-1, ale mecz jeszcze się nie skończył. W 90+2. minucie kolejny zmiennik Dominik Dyba zobaczył z autu Kursę, zagrał do niego, ten wystawił Marczukowi, który huknął i zdobył zwycięskiego gola dla niebiesko-białych.

Pogoń Skotniki zapewniła sobie awans do I ligi! Trenerem drużyny jest Jakub Krasny.