Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Cracovia pierwsza, ale trzecia2013-05-26 10:18:00

Cracovia zapewniła sobie triumf w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych po rundzie wiosennej, co nie oznacza jednak prymatu w województwie, a tylko trzecie miejsce, za Wisłą i Sandecją, które jesienią awansowały do rozgrywek makroregionalnych. Nie oznacza to także kwalifikacji do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, bo takiej PZPN nie ustanowił.

Cracovia - Tarnovia 4-2 (2-0)

Gole: Szymczak 2, Pawlusiński, Raźniak - Wójcik, Siedlik

CRACOVIA: Wilk (76 Sidor) - Wiechecki, Piekarski, Studnicki, Skiba (57 Chochołek) - Pawlusiński (58 Kęska), Poznański (41 Więcławek), Woźniak (49 Jeż), Szymczak, Kiebzak (61 Raźniak) - Chmielowski (41 Kędzior).

TARNOVIA: Michałek, Sanok, Kubis, Kobielski (60 Olszówka), Maciosek, Noga, Król (60 Ziaja), Mądel, Kras, Wójcik, Siedlik.

W sobotę w meczu na szczycie Pasy pokonały wicelidera - Tarnovię 4-2. Gospodarze mieli dużą przewagę w I połowie, udokumentowali ją dwoma bramkami - pierwszą po rzucie rożnym, a drugą po strzale z 7 metrów.

Po przerwie goście przejęli inicjatywę, chcąc odrobić straty, ale nadziali się na kontrę sfinalizowaną celnym uderzeniem z 12 metrów w "długi" róg. Tarnowianie nie poddali się. Najpierw Wójcik uprzedził bramkarza, a później Siedlik wykorzystał sytuację "sam na sam" i było tylko 3-2. Pasy jeszcze raz skontrowały i przypieczętowały zwycięstwo.