Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów) JM
Małopolscy mistrzowie Coca-Cola Cup 20112011-05-26 20:14:00

Wczoraj i dziś na stadionie nowohuckiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu odbywały się małopolskie finały turnieju Coca-Cola Cup 2011. W kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Alwerni, a wśród chłopców Gimnazjum Niepubliczne w Krakowie.


Do turnieju chłopców, którzy rywalizowali pierwszego dnia finałów, zakwalifikowało się 18 drużyn z województwa małopolskiego. W fazie grupowej konkurowały one ze sobą w sześciu grupach. Do fazy ćwierćfinałowej awans wywalczyli bezpośrednio zwycięzcy grup oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc.

W grupie A bezkonkurencyjni okazali się gimnazjaliści z Białki Tatrzańskiej, którzy w pierwszym meczu wysoko pokonali zespół Gimnazjum z Nowej Wsi, natomiast w spotkaniu decydującym o awansie wygrali z reprezentacją Gimnazjum nr 3 w Trzebini 2-0.

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja w grupie B, w której grały zespoły Gimnazjum nr 48 z Krakowa, Gimnazjum z Krzczonowa i Gimnazjum z Liszek. O zwycięstwie w tej grupie zadecydowała liczba zdobytych bramek. W pierwszym meczu zawodnicy z Krakowa zdeklasowali kolegów z Liszek 10-0. W drugim faworyzowane Gimnazjum nr 48 z Krakowa po bardzo zaciętej grze zremisowało z Krzczonowem 4-4. W ostatnim spotkaniu tej grupy Krzczonów pokonał Liszki 8-2, co pozwoliło na awans do ćwierćfinałów z drugiego miejsca.

W grupie C nie do pobicia było Niepubliczne Gimnazjum z Krakowa, które wygrało z kolegami z Łososiny Dolnej 10-2 i z Bochni 3-0. Zwyciężając 7-1 Łososinę zawodnicy z Bochni uzupełnili skład ćwierćfinalistów.

Rywalizacja w pozostałych trzech grupach przebiegała już pod dyktando zdecydowanych faworytów. W grupie D wygrali zawodnicy Gimnazjum z Gdowa, w grupie E zawodnicy z Gimnazjum nr 9 w Tarnowie, a w grupie F z Gimnazjum w Roczynach.

W ćwierćfinałach Gimnazjum nr 48 w Krakowie wysoko (6-1) pokonało Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej, a Gimnazjum nr 2 w Bochni rozbiło 5-1 kolegów z Gdowa. Najciekawiej w tej fazie rozgrywek wyglądał mecz Gimnazjum Niepublicznego w Krakowie z Gimnazjum nr 9 w Tarnowie. Ostatecznie wygrali krakowianie 2-1. Stawkę półfinalistów uzupełnili zawodnicy z Gimnazjum w Roczynach, którzy po zwycięstwie 4-3 wyeliminowali zespół z Krzczonowa.

Mecze półfinałowe zdominowały drużyny ze stolicy Małopolski. W pierwszym spotkaniu Gimnazjum nr 48 pokonało kolegów z Roczyn 6-2, a w drugim Gimnazjum Niepubliczne z Krakowa rozbiło drużynę Gimnazjum nr 2 w Bochni 8-0.

Finał pomiędzy dwoma drużynami z Krakowa miał jednostronny charakter, zakończył się pewnym zwycięstwem Gimnazjum Niepublicznego 6-2. Trzecie miejsce, po zwycięstwie 4-2 nad Gimnazjum nr 2 w Bochni, zajęli zawodnicy z Gimnazjum w Roczynach.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Klęczar z Gimnazjum w Roczynach, a królem strzelców Dominik Kościelniak z Gimnazjum Niepublicznego w Krakowie z 10 bramkami na koncie.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn dziewcząt, które podzielone zostały na cztery grupy eliminacyjne. Zwyciężczyniami grupy A okazały się reprezentantki Gimnazjum nr 2 w Myślenicach, które w meczach grupowych pokonały Gimnazjum w Żabnie (6-0) i Gimnazjum w Kętach (3-0). Z grupy B do półfinału awansowały piłkarki z Gimnazjum w Alwerni, które pokonały koleżanki z Tenczyna 2-1 oraz Gimnazjum nr 1 w Miechowie 1-0. Skład półfinałów uzupełniły zawodniczki z Krakowa i Białki Tatrzańskiej.

W pierwszym półfinale Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej spotkało się z Gimnazjum 23 w Krakowie. W regulaminowym czasie gry (30 minut) padł remis 3-3 i do wyłonienia pierwszych finalistek potrzebna była seria rzutów karnych, które pewniej strzelały zawodniczki z Białki. W drugim półfinale Gimnazjum z Alwerni wygrało 2-0 z rywalkami z Myślenic, które ostatecznie zajęły 3. miejsce w całym turnieju, pokonując w tzw. małym finale reprezentację Gimnazjum nr 23 w Krakowie 5-3.

Mecz finałowy był niezwykle emocjonujący. W regulaminowym czasie gry zawodniczki z Alwerni zremisowały z drużyną z Białki Tatrzańskiej 2-2. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyłonieniu mistrzyń Małopolski decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowały piłkarki z Alwerni.

Znakomicie broniąca rzuty karne Alicja Banaś z Alwerni została wybrana najlepszą bramkarką turnieju, a z 7 golami najlepszą snajperką została Patrycja Gruchacz z Myślenic.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, turniej organizowany jest dla uczniów SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH z roczników 1995 i młodszych, którzy są uczniami danego gimnazjum co najmniej od 30 października 2010.

Tegoroczną edycję turnieju Coca-Cola Cup można śledzić na stronie: www.cocacolacup.pl

CocaCola Polska/PSP


c2.jpg
c3.jpg
c1.jpg
c5.jpg
c4.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty