Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > I liga (Nowy Sącz) JM
Dyrektor SMS zaprasza na 4 czerwca2013-05-28 07:02:00 RK

- W naszej szkole można doskonale pogodzić naukę z graniem w piłkę. Wszystkich uczniów, którzy chcieliby przyjść i spróbować u nas swoich sił serdecznie zapraszam na test kwalifikacyjny, który odbędzie się 4 czerwca - mówi Mirosław Gilarski, dyrektor krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.


- Dokumenty trzeba złożyć tak jak w każdej innej szkole samorządowej, czyli do końca maja, natomiast 4 czerwca mamy egzaminy sprawnościowe, które składają się z dwóch części. Pierwsza to część sportowa, sprawdzamy różne elementy techniki i szybkości, jest też tak zwana "gierka", ogólnie rzecz biorąc - sprawdzamy przydatność do uczenia się w naszej szkole. Ale jest też druga część - teoretyczna. To taki egzamin psychologiczny, psychologiczno-sportowy. Przeprowadza go pani dr Basiaga z AWF, bada predyspozycje do uprawiania sportu, predyspozycje psychologiczne. Przy okazji jest to też swego rodzaju test na inteligencję. Dzięki temu mamy szersze rozeznanie na temat kandydatów do naszej szkoły. Oczywiście później to jeszcze weryfikujemy z wynikami ze świadectwa i wynikami egzaminu gimnazjalnego, czy wynikami końcowymi w podstawówce - wyjaśnia dyrektor Gilarski, dodając:


- Zapraszam 4 czerwca, a wszystkie informacje na ten temat mamy na stronie internetowej: www.sms.krakow.pl


www.sms.krakow.pl


- Będziemy mieć jeszcze jeden termin jeśli chodzi o testy kwalifikacyjne - pod koniec czerwca, ale ogłosimy go dopiero po 4 czerwca. Ten drugi termin jest dla tych, którzy z różnych powodów, kontuzji czy wyjazdów, nie mogliby się stawić w pierwszym terminie.


Kończy się maj, miesiąc bardzo ciekawy dla krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Szablowskiego. Zaczęło się od Turnieju Orła Białego...


- W zeszłym roku postanowiliśmy zorganizować pierwszy turniej, w tym roku był drugi. Idea jest taka, żeby uczcić w jakiś specjalny, ale sportowy sposób rocznicę Konstytucji 3 Maja. Ale też 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a my jako SMS mamy przecież umowę o współpracy z Pogonią Lwów czy Polonią Chmielnicki. Tak więc te wszystkie święta można było ładnie zwieńczyć turniejem sportowym, który przy okazji doskonale wpisuje się w projekt "Młodzież Pamięta", realizowany przez Małopolskie Centrum Edukacji podczas obchodów świąt narodowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości. Chcemy się cieszyć tymi naszymi świętami narodowymi tak, aby chłopcy czuli dumę z noszenia orzełka na piersi. Mam nadzieję, i tego im życzę, że kiedyś wysłuchają na stadionie hymnu Polski gdy będą reprezentować nasz kraj.


- Przy okazji to jest taki turniej, w którym nasi trenerzy, działacze i ja, mamy możliwość przeglądnięcia potencjalnego narybku sportowego. To turniej dla szkół podstawowych, a wiadomo, że są one reprezentowane na ogół przez uczniów z klasy piątej i szóstej. To szkoły krakowskie, bo taka jest idea turnieju. To są potencjalni uczniowie naszego gimnazjum, którzy już od września mogą roczpocząć u nas naukę. Przy okazji przedstawiamy im ofertę jako gimnazjum sportowego, ale i gimnazjum o profilu piłkarskim. Pokazujemy jak wygląda szkoła, jak wygląda boisko, każdy dostaje materiały o szkole, ale też i śpiewnik pieśni patriotycznych, flagę i inne sportowe pamiątki, tak, aby dobrze wspominali ten turniej.


- Idea wychowawcza jest dla nas bardzo istotna. Chodzą do nas chłopcy nie tylko z Wisły i Cracovii, ale również z wielu małych klubów. W atmosferze tolerancji, ale i rywalizacji fair play, kształtujemy postawy życiowe, uczymy współpracy w grupie, na boisku i w szkole. No i nie ukrywam, dla nas ten aspekt patriotyczny jest też ważny. Szkoła dba nie tylko o tradycje piłkarskie. Ma takich pięknych patronów - Kałużę jako patrona Cracovii, Reymana jako patrona Wisły. Pamiętamy o nich, pamiętamy o tradycji nie tylko piłkarstwa, ale i o tym, że jesteśmy Polakami i że jesteśmy szkołą w Polsce. Myślę, że to ważny aspekt, żeby o te elementy wzbogacać cały proces wychowawczy tak, abyśmy mieli świadomych i dobrze ukształtowanych młodych ludzi, bo takie później będziemy mieli społeczeństwo. Są to ambitne cele, staramy się je realizować między innymi poprzez takie inicjatywy jak ten Turniej Orła Białego. To nie przypadek, że pod takim szyldem i hasłem ten turniej organizujemy. Myślę, że stanie się on nową tradycją szkoły w okolicach 3 maja. Natomiast 11 listopada też jak zawsze organizujemy międzynarodowy turniej, już dla chłopców starszych, Turniej Niepodległości.


Szkoła jest znana z corocznych wyjazdów na Kresy Wschodnie, znakiem rozpoznawczym stały się też kontakty z zagranicznymi szkołami w ramach Programu Comeniusa.


- W połowie maja byliśmy gospodarzami trzeciej i ostatniej części Comeniusa. Byliśmy wcześniej u naszych partnerów w Belgii i w Niemczech, teraz oni byli naszymi gośćmi. Współpraca układa nam się tak dobrze, że będziemy również partnerami w kolejnej edycji Programu, która zacznie się jesienią. Dojdzie nam jeszcze czwarta szkoła - z Chorwacji. Ten Comenius, mający unijne wsparcie, przewidziany jest dla liceów, ale w nowym roku szkolnym będziemy także po raz pierwszy uczestniczyć w programie dla gimnazjów, razem z wybranymi szkołami z Francji, Holandii i Rumunii. Program Comenius umożliwia nam wymianę doświadczeń sportowych oraz edukacyjnych, poznanie kultury, zwyczajów krajów partnerskich. Projekt pokazał, że piłka nożna stwarza znakomitą podstawę do międzykulturowej komunikacji. Uczniowie wszystkich placówek nawiązali nowe znajomości, które, mam nadzieje, będą owocowały w ich dorosłym życiu - kończy Mirosław Gilarski, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

TEST KWALIFIKACYJNY do Liceum i Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego

4 czerwca 2013 (wtorek)


Zbiórka uczestników testu kwalifikacyjnego - 4 czerwca o godzinie 8.00 (zbiórka na boisku przy namiocie organizatora).

Termin składania podań do 31 maja 2013 r.

Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat szkoły, tel. (12) 637 69 23.


RK
gilarski6.jpg


REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty