Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Towarzysko: Garbarnia gromi Puszczę2012-07-04 20:06:00

W meczu sparingowym drużyn II-ligowych Garbarnia Kraków pokonała Puszczę Niepołomice 5-1 na stadionie wielickiego Górnika. Cztery gole dla Brązowych zdobył Nwachukwu (w minionym sezonie zawodnik A-klasowej Michałowianki Michałowice), a jednego Praciak. Honorowe trafienie dla Puszczy uzyskał Cholewiak.

GARBARNIA Kraków - PUSZCZA Niepołomice 5-1 (1-0, 1-0, 3-1)

Grano 3 x 30 minut.
GARBARNIA, I połowa: testowany - Fedoruk, Piszczek, Piechówka, Pluta - Kalicki, Zelek, Sepioł, Kalemba, Rado - Praciak. W II połowie grali: Stokłosa, Byrski,  Nwachukwu i 8 testowanych oraz Kuźma i Krajewski.

W pierwszej części spotkania trener Krzysztof Bukalski desygnował na plac gry zawodników znanych już kibicom z występów w zespole Młodych Lwów, uzupełnionych o testowanego bramkarza oraz juniorów klubu: Adriana Piechówkę i Tomka Kalickiego.

Oba zespoły przystąpiły do gry z wzajemnym respektem, ale mecz rozkręcał się z minuty na minutę i nie brakowało w nim sytuacji podbramkowych. Lepsze wrażenie od początku sprawiała Garbarnia, co udokumentowała golem. W 24. minucie po dobrej akcji Garbarzy Kamil Rado zagrał do Krzysztofa Kalemby, ten podał futbolówkę do Bartosza Praciaka, który pokonał bramkarza Puszczy.

Brązowi mieli jeszcze kilka dobrych okazji pod bramką niepołomiczan. W 14. minucie po akcji Kalemby obok celu strzelił Rado. W 18. minucie strzał Tomka Kalickiego z dystansu wybronił bramkarz Puszczy. Rajd Marcina Pluty po zagraniu Kalemby w 21. minucie zakończył kapitan Garbarni mocnym strzałem, ale znów golkiper rywali stanął na wysokości zadania. W 28. minucie rzut rożny wykonywał Rado. Doskonale zacentrował na głowę Praciaka, jednak jego strzał z 5 metrów znów padł łupem bramkarza.

Puszcza też miała kilka dogodnych sytuacji, najlepszą w 19 minucie, kiedy to testowany w bramce Garbarni zawodnik instynktownie obronił strzał napastnika niepołomiczan.

Po zmianie stron sztab szkoleniowy Garbarni "przyglądał się" zawodnikom zgłaszającym akces do tego Klubu, a z Garbarzy na boisku zobaczyliśmy tylko Mariusza Stokłosę oraz pozyskanego zimą Pawła Byrskiego, a w końcówce meczu na plac gry weszli Dariusz Kuźma i junior Mateusz Krajewski.

Obserwatorzy spotkania ze strony Garbarni obawiali się o końcowy wynik tej potyczki, gdyż brali pod uwagę brak zgrania zawodników desygnowanych do gry.

Jednak to, co nastąpiło po wymianie składu, przeszło najśmielsze oczekiwania kibiców z Ludwinowa.
Niesamowitą skutecznością popisał się testowany przez Garbarnię 25-letni Nigeryjczyk, dotąd zawodnik Michałowianki - Tony  Nwachukwu.

W 55. minucie Mariusz Stokłosa po solowej akcji zagrał do Nwachukwu w tzw. "uliczkę", a ten nie zmarnował okazji. W 71. minucie Nwachukwu podwyższył wynik spotkania na 3-0, zdobywając gola niemal z linii końcowej boiska.
Tuż po wznowieniu gry po tym golu Tony otrzymał dobre podanie od jednego z pomocników Garbarni i ze środka pola karnego nie dał szans bramkarzowi Puszczy.  W 79. minucie Nigeryjczyk "zakręcił" przed polem karnym obrońcą i usiłującym ratować sytuację dalekim wybiegiem bramkarzem, po czym spokojnie oddał strzał z 16 metrów do pustej już bramki.

To był doskonały występ nigeryjskiego piłkarza i jeśli Garbarni uda się go pozyskać, to jej kibice zapewne nie będą mieli pretensji o to, że będą się musieli uczyć prawidłowej wymowy jego nazwiska...

Przy takim wyczynie, jakim jest zdobycie czterech goli przez jednego zawodnika w meczu, w którym grał zaledwie 45 minut, inne meczowe wydarzenia po prostu bledną. Jednak dla kronikarskiego porządku warto odnotować, że podopieczni Dariusza Wójtowicza także mieli w tej części meczu kilka dogodnych sytuacji. Najlepszą w 70 minucie, ale Stokłosa wraz z bramkarzem (obaj leżąc już na ziemi) dwukrotnie zablokowali strzały niepołomiczan z minimalnej odległości.

W 85. minucie Mateusz Cholewiak wykończył ładną akcję i zdobył dla Puszczy honorowe trafienie.

Chociaż dzisiejsze spotkanie to tylko sparing, to jednak wysokie zwycięstwo Garbarni nad Puszczą ma swoją wymowę, a wynik, jak to się zwykło mawiać, "idzie w świat"...