Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)

Tonianka Tonie - Polonia Więcławice 1-1 (0-1)

0-1 Pyrz
1-1 Bartosik (karny)
POLONIA:
Witek - Calik, Podwiązka, Pyrz, Krynicki - Jurkowski, Jurek, Siwek, Górski - Wójcik (80 Gajda), A. Zieliński (66 Kosiara).

Skandalem zakończyło się spotkanie na szczycie w Toniach. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego, przy ławce rezerwowych gości zaatakowany został przez agresywnego, pijanego kibica miejscowych zawodnik polonistów. Spowodowało to lawinowo rosnącą ogólną szarpaninę, przepychanki i wyzwiska. W efekcie na miejscu pojawiła się policja w sile... 7 radiowozów!

Atmosfera w meczu na szczycie gęstniała od początku z minuty na minutę. Nie mająca argumentów piłkarskich Tonianka uciekała się do brutalnej gry, w efekcie gospodarze otrzymali aż 6 żółtych kartek i czerwoną dla trenera. Polonia, będąc zdecydowanie lepszą drużyną, prowadziła do przerwy 1-0. Miejscowi postanowili sprawdzić zawodników gości, ale tu też ponieśli klęskę.

W II połowie nie zanosiło się na to, że Polonia straci punkty. Tak było do czasu gdy sędzia zdecydował się podyktować rzut karny dla Tonianki. Zdaniem gości, do sytuacji w ogóle nie powinno dojść, gdyż faulowany zawodnik był na co najmniej 2-metrowym spalonym. Pomocnik Polonii dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a gospodarze wyrównali. Przez ostatnie 25 minut grający w dziesiątkę piłkarze z Więcławic próbowali przechylić jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę, mając ku temu okazje. Miejscowi przez 90 minut nie potrafili skonstruować akcji mogącej zagrozić bramce, a mimo to dzięki pomocy sędziego zdobyli 1 punkt, a Polonia straciła 2.

Mecz zakończył się aferą, czego niestety świadkiem nie był arbiter, który momentalnie udał się do szatni oddalonej od boiska o ok. 500 m.