Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)
PP Kraków: Zabierzów gra dalej2011-08-07 19:33:00

W rozegranym dziś meczu o Puchar Polski nowo powstała drużyna piłkarska Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów pokonała pewnie JKS Zelków 4-1. Oba zespoły będą występować w nadchodzącym sezonie ligowym w krakowskiej klasie okręgowej.

II runda
Tramwaj Kraków - Wieczysta Kraków 2-1 (gole dla Tramwaju: Ryszka 2)

III runda
Nadwiślan Kraków - Pogoń Skotniki 2-1
Piast II Wołowice - Polonia Kraków 0-1
Orzeł Bębło - Kaszowianka Kaszów 0-5 (gole: Daniel Goczał 2, Jan Trojan 2, Michał Suchan)
Iskra Krzęcin - Skawinka Skawina 0-5 (0-1)

17.00 Prądniczanka Kraków - Grębałowianka Kraków

JKS Zelków - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 1-4 (0-1)

0-1 Gawęcki 32
1-1 Para 55
1-2 Nawrocki 61
1-3 Zębala 70
1-4 Nawrocki 79

Sędziował Maciej Koster.
JKS ZELKÓW: T. Malec - Koperny, Kozubowski, Makowski, Skotniczny - Śliwiński (70 Strzeboński), Para, Dąbrowski - Wiatr, Malina (46 M. Malec), Kłaput.
AP 2011: Herdzik – Królikowski, Jędrszczyk, Skwarczeński, Ruszkiewicz – Krauz (79 Wysokiński), Anih, Kajak (72 Kuflik), Kowalik, Nawrocki – Gawęcki (65 Zębala).

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała drużyna Akademii. To zawodnicy z Zabierzowa prowadzili grę, stwarzali sobie dużo sytuacji podbramkowych, czego efektem była pierwsza bramka zdobyta przez nich. Jej autorem był Gawęcki, który wykorzystał dobre podanie Krauza z głębi pola i umieścił piłkę w bramce. Zawodnicy z Zelkowa stworzyli jedną groźną sytuację, z rzutu wolnego uderzał Dąbrowski (znany z Kupczyka Kraków), jednak jego strzał obronił Herdzik.

Po przerwie zawodnicy z Zelkowa zaskoczyli Akademię, doprowadzając do wyrównania w 55. minucie. Po niezrozumieniu się dwóch obrońców Akademii, do piłki dopadł Para i strzałem z 20 metrów pokonał Herdzika. Reszta spotkania należała jednak do zabierzowian. W 61. minucie Akademia ponownie prowadziła. Po podaniu Gawęckiego bramkę plasowanym strzałem zdobył Nawrocki. Strzelec gola w 70. minucie po akcji prawą stroną dostrzegł w polu karnym Zębalę, który skierował piłkę do pustej bramki. Ostateczny cios zabierzowianie zadali w 79. minucie. Nawrocki wykorzystał błąd obrońcy Zelkowa, minął jeszcze dwóch zawodników i będąc sam na sam pokonał Malca.

Mówi Bartosz Gaweł, asystent trenera JKS Zelków:
- Zupełnie przespana pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Podjęliśmy walkę przez 15 minut drugiej części gry, co dało nam w 55. minucie remis, po golu Pary, jednak w ostatecznym rozrachunku było to zdecydowanie za mało na dobrze grających zabierzowian. Mimo że goście w pełni zasłużyli na zwycięstwo będąc drużyną piłkarsko i fizycznie zdecydowanie lepszą, to uważam, że do naszej porażki również przyczynił się arbiter, który nie zauważył przyjęcia piłki ręką przez Kowalika w środku pola, co kilka chwil później dało Akademii prowadzenie 2-1. Po tym golu zupełnie zeszło z nas powietrze i mecz zakończył się wysoką porażką.