Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Wieliczka)

2-0 Szewczyk 62
2-1 Piech 70
START:
Drab - Turecki, Maziarz, D. Ordyk, Kowalski - Król, Kukiełka, Szewczyk (65 Dobosz), Guzikowski (60 Jakubczyk) - Kościółek, Kruczkowski.

W pierwszym swoim meczu wiosny drużyna Startu stanęła na wysokości zadania i ograła wyżej notowanego rywala. Wygrana mogła być bardziej okazała, lecz zawodnicy miejscowych wykazali się dzisiaj dużą nieskutecznością...

Na przerwę drużyna Startu powinna schodzić z co najmniej trzybramkową przewagą, świetnych okazji do zdobycia gola nie wykorzystali Kruczkowski, Kościółek i Guzikowski, po którego strzale bramkarza przyjezdnych uratował słupek.

Co nie udało się w pierwszej części gry, dość szybko zostało osiągnięte w drugiej połowie. W ciągu 15-20 minut Start, za sprawą Kruczkowskiego i Szewczyka, uzyskał dwubramkową przewagę, zdawało się, że kolejne bramki to kwestia czasu. Tymczasem gola zdobyli goście. W 70. minucie Rożnowa wykonywała rzut wolny, piłka wrzucona w pole karne odbiła się od któregoś z zawodników i zmyliła bramkarza. Kontaktowa bramka wprowadziła niepotrzebną "nerwówkę" w bloku defensywnym miejscowej drużyny, co mogli wykorzystać goście.

10 minut przed końcem Kruczkowski mógł rozstrzygnąć wynik meczu, po indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Start zagrał dobre spotkanie i zasłużenie zgarnął 3 punkty.