Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Wadowice II)
Mecze piłkarskie w Małopolsce (od III ligi w dół) odwołane!2009-10-15 10:54:00 AnGo, MAS, RK

Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie nie czekał do piątku; w związku z niesprzyjającą pogodą i złym stanem boisk już dziś została podjęta decyzja o odwołaniu meczów piłkarskich w Małopolsce (od III ligi w dół) zaplanowanych na piątek 16 i na najbliższy weekend, 17-18 października 2009 r.  W niektórych podokręgach MZPN mecze się jednak odbędą (Tarnów, Bochnia, Brzesko, Żabno, Gorlice, Oświęcim).


Nie będzie spotkań w ligach seniorów, prowadzonych przez MZPN - w III lidze, IV lidze, V lidze Kraków - Wadowice, VI lidze krakowskiej oraz w klasach A (gr. I i II), B  (gr. I-IV) i C (gr. I - III). Odwołane zostało także zaplanowane na piątek 16.10 spotkanie Unii Tarnów z Górnikiem Wieliczka. Jeśli chodzi o III ligę, to jako termin zastępczy w grę wchodziła początkowo najbliższa środa 21 bm., ale - jak powiedział Stefan Komendołowicz, sekretarz WG MZPN - ostatecznie zdecydowano, że mecze zostaną przełożone na 14-15 listopada. W tym samym terminie odbyłyby się także spotkania IV ligi i V ligi krakowsko-wadowickiej. Zaległe spotkania MLJ będą rozgrywane w miarę możliwości w środku tygodnia.

 

Odwołane zostały także mające się odbyć w dniach 15-18 października br. mecze we wszystkich ligach juniorów, trampkarzy i żaków.

 

W przypadku gdyby gdziekolwiek w Małopolsce były jednak warunki do rozegrania meczu seniorów, kluby są wówczas proszone o powiadomienie MZPN i Podokręgu Kraków, najpóźniej w piątek 16 bm.

Jak do tej pory chęć taką zadeklarował Hutnik II Kraków, który rozegra mecz VI ligi krakowskiej ze Słomniczanką Słomniki w niedzielę 18 bm. o godz. 11 na sztucznej nawierzchni.
Ponadto odbędą się spotkania: Bratniak Kraków - LKS Niedźwiedź (A klasa, gr. I, sobota, godz. 14, sztuczna nawierzchnia Nadwiślanu), Salva Kraków - Pychowianka (B klasa, gr. II, sobota, godz. 14.30, boisko SMS-u), SMS Kraków - BKS Bochnia (MLJS, sobota, godz. 11) oraz dwa mecze Małopolskiej Ligi Trampkarzy pomiędzy Cracovią a Tarnovią (piątek przy ul. Wielickiej).

 

Decyzję dotyczącą rozgrywek prowadzonych przez podokręgi MZPN podejmują one samodzielnie, w niektórych decyzje już zapadły.

 

Wadowice: zostaną odwołane rozgrywki od VI ligi seniorów do lig młodzieżowych

Oświęcim: odwołane zostaną rozgrywki młodzieżowe, ale mecze seniorów w A i B klasie (zaplanowane głównie na niedzielę) odbywają się zgodnie z planem

Olkusz: odwołano mecze A, B klasy i lig młodzieżowych, ale pojedyncze spotkania w ligach seniorskich mogą się odbyć, jeśli kluby uznają, że ich boiska się do gry nadają

Chrzanów: odwołano mecze w A, B i C klasie, a także mecze lig młodzieżowych

Nowy Sącz: odwołał rozgrywki we wszystkich, prowadzonych przez siebie ligach - V lidze Nowy Sącz-Tarnów, VI lidze nowosądeckiej, klasach A i B oraz ligach młodzieżowych.

Limanowa: odwołano wszystkie mecze A i B klasy oraz lig młodzieżowych

Gorlice: prawdopodobnie odwołane zostaną mecze w ligach młodzieżowych, natomiast w A i B klasie seniorów się odbędą, ostateczne decyzje mają zapaść w piątek

Podhale: odwołano wszystkie mecze A, B i C klas oraz lig młodzieżowych

Wieliczka: odwołano wszystkie mecze w klasach A, B, C i ligach młodzieżowych

Myślenice: odwołano mecze A, B, C klas oraz lig młodzieżowych, a w nich także te przewidziane na poniedziałek

Tarnów: nie ma planów odwołania meczów; w VI lidze tarnowskiej odwołany został tylko jeden mecz (Olimpia Kąty - Iskra Tarnów), w A klasie wszyscy grają w B klasie nie odbędzie się 6 spotkań.

Bochnia: na pewno nie odbędą się mecze w ligach młodzieżowych, A i B klasa seniorów będzie grała (z wyjątkiem jednego meczu w B klasie).

Brzesko: - Gramy! - poinformował nas Mirosław Nieć, prezes zarządu Podokręgu Brzesko. Odbędą się zatem mecze A i B klasy seniorów, grać będą także juniorzy starsi i młodsi.

Żabno: mecze w klasach A i B odbędą się, podobnie mecze juniorów starszych.

 

Wydział Gier PZPN sprawdzał dziś warunki pogodowe i stan boisk w klubach I i II ligi, nie będzie odwoływania całych kolejek, ale pojedyncze mecze mogą zostać odwołane. W piątek zdecydowano, że wszystkie mecze się odbędą.

 

Aktualizacja 12:18, 14:16, 17:02, 18:31

16-10-2009 17:10, 18:02, 19:23


AnGo, MAS, RK
legiazima.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty