Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)

Jaxa Jaksice - Nidzica Słaboszów 3-2 (3-0)

3-2 Pruś 86

Czerwona kartka: Kopeć (J, 30).
JAXA: Surma - Moś, Włodarczyk, Grządziel, Krupa, Sroga, Pardała (70 Wasieczko), Ucka (10 Balik), Bogacz (74 Florek), Kopeć, Rolka.

NIDZICA: Kwiecień - Pruś, Mucha, Rosół (60 Madejski), Czapla, Wojciechowski, Sobczyński, Stawiarski, Kubiński, Pieczyrak, Milewski (46 Migas).

W meczu, którego stawką było utrzymanie się w B klasie gospodarze z kłopotami, ale wygrali. Błyskawicznie uzyskali prowadzenie, ale już w 10. minucie stracili zawodnika z podstawowego składu (kontuzja Ucki). W 24. minucie zespół z Jaksic podwyższył na 2-0, a niebawem grał już tylko w "10" z powodu czerwonej kartki dla Kamila Kopcia, którego czeka dłuższy odpoczynek od piłki. Mimo osłabienia miejscowi przed przerwą zdobyli jeszcze trzeciego gola - z karnego.

Po przerwie Jaxa grał ambitnie w dziesiątkę. Goście odrobili jedną bramkę, ale grający z kontry miejscowi mieli w końcówce trzy znakomite okazje - dwa razy sam na sam z bramkarzem znalazł się Florek, a Balik przestrzelił. Nie wykorzystane sytuacje się... zemściły. Nidzica zdobyła kontaktowego gola, ale wyrównać już nie zdołała.

Obie bramki dla zespołu ze Słaboszowa strzelił Pruś po dobitkach strzałów Wojciechowskiego i Stawiarskiego.