Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
- KONKURS. Piłkarski Ekspert – Euro 2024
- VII Ogólnopolski Omnibus Sportowy
- Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych: 45 pytań i odpowiedzi
Edward Iwański został wybrany na prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Kraków. Podczas dzisiejszego Walnego Zebrania Sprawozdawczego Podokręgu pokonał stosunkiem głosów 39-22 Jarosława Marfiaka.
Edward Iwański (73 lata) to były znany I-ligowy sędzia piłkarski, były prezes Kolegium Sędziów krakowskich, ostatnio pełnił obowiązki prezesa Podokręgu, po rezygnacji Wiesława Bartosika. Jarosław Marfiak (51 lat) to z kolei członek zarządu MZPN, były przewodniczący Wydziału Dyscypliny MZPN i były prezes Clepardii.
Do uczestnictwa w wyborze prezesa uprawnionych było 148 delegatów, ale na walne do auli Wydziału Odlewnictwa AGH przybyło tylko 66, z czego 61 osób wzięło udział w głosowaniu. Aby zebranie zostało uznane za ważne (w drugim terminie) niezbędna była obecność 50 delegatów.
Tylko sprawozdawcze, ale i... wyborcze
To miało być Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podokręgu PN Kraków. To poprzednie, z 20 września 2010, zostało unieważnione ze względu na uchybienia formalne. Miało być sprawozdawczo-wyborcze, a było tylko sprawozdawcze, choć - co kompetentnie wyjaśnił przewodniczący zebrania Janusz Hańderek (były sędzia piłkarski, aktualnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPN) - z prawem wyboru nowego prezesa, gdyż poprzedni prezes ustąpił, a mandat pełniącego obowiązki właśnie wygasał.
- Gdyby stać na gruncie regulaminu Podokręgu to nie byłoby dziś wyboru prezesa, ale Podokręg podlega MZPN-owi, a ten stosowną uchwałą zarządu zalecił taki wybór - wyjaśnił Hańderek. I dodał: - Ustąpienie prezesa (Wiesława Bartosika przed rokiem) nie oznacza wygaśnięcia mandatu pozostałych władz, tylko w przypadku zwołania nadzwyczajnego walnego zebrania cały zarząd jest wybierany od nowa. Słowem, zarząd i komisja rewizyjna zostały wybrane na całą kadencję. Dziś może być wybrany tylko prezes.
Sprawozdanie ze sprawozdania z zebrania, którego nie było
Zanim odbyły się wybory, p.o. prezesa Edward Iwański w całkowicie niekonwencjonalny sposób podszedł do przedstawienia sprawozdania Podokręgu Kraków za okres 2008-2010. Zaczął mianowicie czytać protokół z walnego z 20 września 2010. Dopiero po dłuższej chwili (po odczytaniu dwóch kartek) przewodniczący zebrania Janusz Hańderek zaapelował do Edwarda Iwańskiego, by nie referował zebrania, którego de facto nie było, bo zostało przecież unieważnione. Wtedy p.o. prezesa zaproponował, by delegaci zadawali mu pytania, na które chętnie odpowie. Przeciwko takiej konwencji natychmiast zaprotestował przewodniczący: - Pytania nie mogą zastąpić sprawozdania, od tego jest dyskusja. Czy mam zatem uważać, że pan prezes zakończył swoje sprawozdanie? - Tak - usłyszał w odpowiedzi.
Sprawozdania z działalności za okres 2008-2010 delegaci zatem nie usłyszeli. Zostało ono przygotowane w formie pisemnej i ma zostać rozesłane do klubów. Ale i ta pisemna wersja - jak sprawdziliśmy - nie zawiera tego sprawozdania. Składa się z protokołu z unieważnionego walnego z 20.09.2010 i z protokołu z walnego z 21.06.2008, ze sprawozdania z działalności Wydziału Gier w sezonie 2007/08 i 2009/10, ze sprawozdania Komisji Dyscypliny (2008-10) i Kolegium Sędziów (2009/10). Jak się okazało, w ostatnim okresie nie pracowała Komisja Rewizyjna, gdyż otrzymała od władz Podokręgu informację, że nie ma on rozliczeń finansowych i tak naprawdę komisja nie ma się czym zajmować (!!!). Przewodniczący Hańderek po raz kolejny wyjaśnił, że komisja rewizyjna jest organem nadrzędnym nad zarządem, w ramach kompetencji jakie posiada i członkowie komisji mają obowiązek uczestnictwa w posiedzeniach zarządu.
Wybory prezesa
Wpadka p.o. prezesa ze sprawozdaniem nie miała - jak się niebawem okazało - żadnego wpływu na wynik wyborów. Edward Iwański w tajnym głosowaniu otrzymał 39 głosów, a jego kontrkandydat - Jarosław Marfiak 22.
W porządku obrad nie było punktu, który dawałby kandydatom możliwość autoprezentacji, co niektórzy delegaci zauważyli poniewczasie. Gdyby ją nawet aspirujący do funkcji otrzymali, to wynik niekoniecznie mógł być inny, gdyż wydaje się, że posiadacze mandatów do głosowania mieli swój typ już przed wyborami.
Jeszcze zanim ogłoszono wyniki Jarosław Marfiak w ramach dusykusji odniósł się krytycznie do wygłoszonego sprawozdania, które tak naprawdę sprawozdaniem nie było. Stwierdził, że zebranie po raz kolejny nie było przygotowane przez prezesa i zarząd, takim podejściem zmarnowano czas delegatów. Po obwieszczeniu przez Komisję Mandatowo-Skrutacyjną rezultatów głosowania pogratulował jednak zwycięzcy.
Wybrano też jednego członka zarządu Podokręgu na jedno wakujące miejsce. Delegaci oddali swój głos na jedynego zgłoszonego kandydata - Tadeusza Bronowskiego.
Głos prezesa MZPN-u
Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, powiedział przed wyborami do delegatów zebrania walnego Podokręgu Kraków:
- To zebranie z poślizgiem, więc wiele spraw zdążyło się ucukrować. A prawda jest taka: w podokręgu jest tyle roboty, że niejedną parę rąk można sobie urobić. Prezes Iwański zastosował metodę repetycji z zebrania z 20 września. To fałszywy trop. Dzisiejsza frekwencja, najwyższa od paru lat, świadczy o tym, że przedstawiciele klubów przestali być obojętni na to co się dzieje na szczeblu zarządzania podokręgiem. Mamy za sobą półmetek kadencji i jeszcze sześć miesięcy. Wiele pożytecznego w tym czasie w podokręgu się stało, ale też na początku ubiegłego roku musiało dojść do zmiany prezesa. Przed zarządem Podokręgu stoi wiele spraw, które dotykają cały polski futbol. Małopolska też została dotknięta korupcją zarówno w środowisku piłkarzy, jak i sędziów. Sytuacja ekonomiczna klubów jest coraz trudniejsza, przez trudniej rozwijać szkolenie młodzieży na szczeblu podstawowym. Jest wiele problemów wychowawczych. Rośnie ilość czerwonych kartek, dochodzi do karygodnych czynów, czynnych napaści. Chciałbym, aby przed nowym sezonem kluby pochyliły się nad tym co robić, by opinia o piłce nożnej na tym niższym szczeblu była lepsza. Chciałbym wierzyć, że najliczniejszy pod względem ilości klubów Podokręg krakowski stanie się liderem w promowaniu nowych rozwiązań organizacyjnych. A kluby staną się miejscem wychowania młodzieży, a nie tylko zarobkowania.
Prezes MZPN zaapelował do klubów, by wzięły masowy udział w wiosennych biegach na Błoniach. - Ostatnio startowało zaledwie czterdziestu zawodników z Wisły, Wawelu i Garbarni. To wstyd, że nie było innych klubów! - powiedział.
Ryszard Niemiec poinformował też, że jest po wstępnych rozmowach z działaczami z Proszowic i Miechowa. - Najpierw, nawet do końca tego roku, można utworzyć delegaturę, a z czasem podokręg północny dla drużyn z tych dwóch powiatów - stwierdził.
- Rok 2011 powinien stać się także rokiem przełomu organizacyjnego jeśli chodzi o powstanie Klubu Zasłużonego Piłkarza Krakowa. Powinna też powstać fundacja, która pomoże małopolskim zawodnikom znajdującym się w opresji zdrowotnej czy majątkowej. MZPN przekaże środki na fundusz założycielski - zadeklarował na koniec Ryszard Niemiec.
Będą trzy A klasy
Stanisław Dańda, wiceprezes Podokręgu PN Kraków, streścił krótko, ale rzeczowo projekt zmian organizacji rozgrywek w sezonie 2011/12. Projekt ten, w związku z utworzeniem dwóch krakowskich "okręgówek", zakłada, że już od sierpnia 2011 rozgrywki w Podokręgu krakowskim będą się toczyć w trzech grupach A klasy (po 14 drużyn), trzech grupach B klasy i trzech grupach C klasy. Taka koncepcja zyskała akceptację zdecydowanej większości klubów w trakcie sondażu przeprowadzonego podczas spotkań terminarzowych.
Wstępnie zakłada się, że do "okręgówki" z A klas krakowskich awansują w obecnym sezonie minimum po dwie drużyny. Awansujących może być więcej, wszystko zależy od spadków w wyższych ligach. W kolejnych sezonach z A klasy awansowaliby już tylko mistrzowie.
Otwarta jest kwestia ilości drużyn awansujących w przyszłości (od sezonu 2012/13) z B do A i z C do B klasy. PPN Kraków jest za tym, aby awansowały w kolejnych sezonach po dwa zespoły z grupy, zwiększyłoby to atrakcyjność rozgrywek.
Wiceprezes Stanisław Dańda zwrócił uwagę na problemy jakie mogą się pojawić przy okazji "masowych" awansów do A klasy. Kluby na tym szczeblu rozgrywkowym powinny przecież mieć drużynę młodzieżową, a ich obiekty powinny spełniać wymogi licencyjne, bardziej rygorystyczne niż w B klasie.
Ciekawsze głosy w dyskusji
Adam Michalczyk (Podgórze Kraków):
- Czy nas stać na trzy grupy A klasy? Wiadomo przecież, że w tej klasie jest już obowiązek posiadania drużyny młodzieżowej, a po drugie, szatnie w tej klasie powinny mieć wodę, światło i ogrzewanie. Weryfikację obiektów i boisk trzeba zacząć dużo wcześniej. Musi powstać regulamin, który by określał te sprawy i jeśli jakiś klub nie spełni wymogów, to niech nie liczy na awans.
Andrzej Kasprzyk (Błękitni Modlnica):
- Podokręg powinien rzetelnie egzekwować wymogi licencyjne! Są kluby, które w A klasie nie mają drużyn młodzieżowych, a to przecież clou naszej działalności społecznej. Pobłażanie tym, którzy nie chcą pracować z młodzieżą, czy nie potrafią przygotować boiska jest krzywdzące dla tych klubów, które robią wszystko, by wymogi licencyjne spełnić.
Jarosław Marfiak (Clepardia Kraków):
- W poprzednim sezonie nie było regulaminu awansu i spadków w klasach A, B i C. Nie ma też teraz. To poważny błąd Podokręgu krakowskiego. Natomiast jeśli chodzi o te wymogi, to Podokręg ma prawo zezwolić klubowi na grę bez drużyny młodzieżowej przez rok.
Zdzisław Wagner (Grębałowianka):
- Wyliczyłem, że z B do A klasy może w tym roku awansować nawet piętnaście drużyn. Wyliczyłem też, że po planowanej reorganizacji trzy grupy C klasy to może być za mało; mogą być potrzebne cztery. Chciałbym zwrócić uwagę na ważną kwestię, która powinna być jak najszybciej rozwiązana i wyjaśniona - otóż regulamin rozgrywek mówi, że w tym sezonie nikt nie spada z A i B klasy. Czy tak ma być?
Andrzej Molik (Niegoszowianka):
- Mamy w gminie Zabierzów jedenaście klubów, nie ma aż tyle młodzieży, by we wszystkich były drużyny młodzieżowe. Ci najlepsi zawsze wybiorą Kmitę czy Świt, bo tam są lepsze warunki. Młodzież już nie garnie się teraz chętnie do sportu tak jak kiedyś...
Ryszard Niemiec (prezes MZPN):
- Słyszę tu głosy pryncypialne odnośnie wymogów, ale ja wydałem polecenie Komisji Licencyjnej, by jednak patrzyła realistycznie...
Tadeusz Gątkiewicz (Jutrzenka Giebułtów):
- Opłaty za przejście zawodnika z klubu do klubu są zdecydowanie za duże! Przykładowo: przyszedł do nas zawodnik z Mogilan, musieliśmy zapłacić za wyrejestrowanie z podokręgu myślenickiego i za zarejestrowanie w Krakowie, razem wyszło około 1200 złotych!
Jerzy Kowalski (wiceprezes MZPN):
- PZPN chce ujednolicić stawki w całej Polsce, są one wyższe niż obecnie u nas obowiązujące. Mogę zapewnić, że MZPN na pewno przyjmie stawki z dolnego poziomu. A co do transferów, to na niższych szczeblach kluby raczej powinny starać się szkolić młodzież...
Andrzej Kasprzyk (Błękitni Modlnica):
- My jakoś nie mamy problemów z młodzieżą, choć jesteśmy z małej gminki. Właśnie przymierzamy się do utworzenia piątej drużyny młodzieżowej. To na pewno jest duży ciężar i zobowiązanie, a jeśli komuś się nie chce, to niech nie myśli o wielkiej piłce. Nie potrzeba robić transferów, można grać w Giebułtowie zawodnikami z gminy Wielka Wieś.
Lucjan Franczak (przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN):
- Podjąłem się niedawno pracy w Strażaku Rączna w B klasie, dzięki czemu - po rozmowach z ludźmi - wiem co co się dzieje na niższych szczeblach rozgrywek. Ten pierwszy sondaż nie jest optymistyczny. Toczy się w tych niskich klasach dyskusja o transferach, o płaceniu zawodnikom. Wróćmy do czasów gdy w Giebułtowie grali piłkarze z Giebułtowa, w Prądniczance z Czerwonego Prądnika, a w Zwierzynieckim ze Zwierzyńca czy Ludwinowa! Wiadomo, że pieniędzy jest zawsze mało, ale walczmy z gminami, by dawały środki na szkolenie młodzieży i na trenerów, bo młodzież nie przyjdzie tam gdzie nie ma trenera. Nie mówmy, że nie ma młodzieży, tylko sprawmy, żeby się garnęła do futbolu!
Walne zebranie Podokręgu PN Kraków nie podjęło żadnych uchwał, gdyż z powodu zmniejszającej się frekwencji w piątej godzinie obrad nie było już quorum. Wnioski, które wpłynęły do Komisji Uchwał i Wniosków zostały zatem przekazane do zarządu PPN Kraków.
Lista obecności i... nieobecności delegatów
A KLASA, GRUPA I
Obecni:
Bibiczanka Bibice: Mieczysław Dzierżak
Błękitni Modlnica: Andrzej Kasprzyk
Bratniak Kraków: Piotr Sawicki
Grzegórzecki Kraków: Marek Strzelecki
Jutrzenka Giebułtów: Tadeusz Gątkiewicz
Płaszowianka Kraków: Janusz Hańderek
Pogoń Miechów: Wojciech Gorczyca
Prądniczanka Kraków: Dariusz Puchała
Wawel Kraków: Jacek Konopelski
Nieobecni:
Kosynierzy Łuczyce
Michałowianka
Niedźwiedź
Partyzant Dojazdów
Strażak Goszcza
Tonianka Tonie
Zelków
A KLASA, GRUPA II
Obecni:
Armatura Kraków: Andrzej Garley
Garbarnia II Kraków: Artur Kaliszka
Nadwiślan Kraków: Józef Kozłowski
Podgórze Kraków: Adam Michalczyk
Prokocim Kraków: Grzegorz Kmita
Victoria Kraków: Zbigniew Marszałek
Nieobecni:
Bieżanowianka Kraków
Kaszowianka Kaszów
Libertów
Liszczanka Liszki
Lotnik II Kryspinów
Piast Wołowice
Pozowianka
Radziszowianka
Wisła Jeziorzany
Wisła Rząska
B KLASA, GRUPA I
Obecni:
Bronowicki Kraków: Andrzej Grzywacz
Czarni 03 Grzegorzowice: Michał Kmita
Dąbski Kraków: Tadeusz Bronowski
Orzeł Iwanowice: Andrzej Bubak
Węgrzce: Jacek Pierzchała
Rybitwy Kraków: Stanisław Dańda
Zwierzyniecki Kraków: Kamil Kosior
Nieobecni:
Błyskawica Wyciąże
Galicja Raciborowice
Sparta Skrzeszowice
Wanda Kraków
Wróżenice
Tramwaj Kraków
B KLASA, GRUPA II
Obecni:
Albertus Kraków: Dawid Kowalczyk
Gajowianka Gaj: Grzegorz Szczurek
Iskra Krzęcin: Mateusz Szwed
Płomień Kostrze: Sławomir Jedynak
Porta Kraków: Wiesław Gawlik
Pychowianka: Łukasz Górecki
Strażak Rączna: Stanisława Suchan
Strzelcy Kraków: Artur Gaweł
Nieobecni:
Borkowianka
Cedronka Wola Radziszowska
Rzozovia Rzozów
Salva Kraków
Tyniec
Trzebol Wielkie Drogi
B KLASA, GRUPA III
Obecni:
Dragon Szczyglice: Piotr Kańka
Fitball Szklary: Sławomir Kwiatkowski
Niegoszowianka: Andrzej Molik
Orzeł Bębło: Stanisław Ornat
Potok Więckowice: Henryk ???
Sportowiec Modlniczka: Henryk Bajorek
Nieobecni:
Francesco Olszanica
Iskra Czułów
Iskra Radwanowice
Lot Balice
Maszycanka Maszyce
Orlęta Rudawa
Skała 2004
Tęcza Piekary
B KLASA, GRUPA IV
Obecni:
Jaxa Jaksice: Henryk Płoszaj
Juvenia Prandocin: Andrzej Zdeb
Olimpia Czaple Wielkie: Andrzej Błaszczyk
Płomień Kościelec: Eugeniusz Śpiewak
Słomniczanka II Słomniki: Adam Gąsiorek
Spartak Gołcza: Daniel Zgłobik
Strażak Przybysławice: Piotr Grzesło
Nieobecni:
Jastrzębiec Książ Wielki
Nidzica Słaboszów
Pogoń Wronin
Spartak Charsznica
Tytan Polekarcice
Wierzbowianka
C KLASA, GRUPA I-III
Obecni:
Agricola Klimontów: Grzegorz Cichy
Błękitni Falniów: Łukasz Krawczyk
Gwiazda Ściejowice: Bronisław Augustyniak
Northstar Miechów: Władysław Bobek
Płomień Jerzmanowice: Józef Grzyb
Polonia Kraków: Piotr Pitala
Strażak Sułkowice: Adam Zgłobik
Topór Jakubowice: Jan Matacz
Victoria Smroków: Michał Żurowicz
Nieobecni:
Błękitni Czułówek
Cobra Wężerów
Czapla Czaple Małe
Energia Kozłów
Grom Kraków
Iskra Pałecznica
Kapitol Racławice
Kliny
Polanowice
Polonia Kraków
Powiśle Ochodza
Sokół Kocmyrzów
Sokół Rybna
Sparta Przeginia Duchowna
Strumyk Jakubowice
Trątnowianka Trątnowice
Wisła Czernichów
Zryw Facimiech
Zryw Przesławice
JUNIORZY
Obecni:
Clepardia Kraków: Jarosław Marfiak
Grębałowianka Kraków: Zdzisław Wagner
Nowy Hutnik 2010: Michał Słonina
Jadwiga Kraków: Henryk Partyka
Kmita Zabierzów: Kazimierz Śliwiński
Krakus Nowa Huta: Andrzej Sykta
Olimpic Kraków: Jan Cyniewski
Orzeł Piaski Wielkie: Krzysztof Gacek
Świt Krzeszowice: Ryszard Kruk
Wieczysta Kraków: Artur Cybulski
Zieleńczanka Zielonki: Piotr Musialik
Nieobecni:
Borek Kraków
Bronowianka Kraków
Hutnik SPMTS Kraków
Milenium Skawina
Pogoń Skotniki
Proszowianka Proszowice
Siemaszka Piekary
Skawinka Skawina
SMS Kraków
Wisła SA Kraków
Wróblowianka
TRAMPKARZE
Nieobecni:
Akademia Piłkarska 21
Cracovia
Feniks Krzęcin
Jadwiga Prandocin
Ludwinów Kraków
Orliki Mników
TS Wisła Kraków
Wulkan Rudno
PRZEDSTAWICIELE WYDZIAŁU SĘDZIÓW PPN KRAKÓW
Obecni:
Edward Iwański
Andrzej Sękowski
Zbigniew Urbańczyk
POZOSTAŁE
Nieobecni:
Wiślanie Jaśkowice
Wkrótce zdjęcia
RK
WIADOMOŚCI
- Miechów: Awans Pogoni
- PP Kraków: Atrakcyjni oldboje
- Piast Wołowice pierwszym finalistą Pucharu Starosty Krakowskiego
- Puchar Polski Kraków: 14 meczów w weekend (AKTUALIZACJA)
- PSK: Wszyscy są już finalistami
- PSK: Jutrzenka męczyła się w Rudawie
- Kto mistrzem powiatu miechowskiego?
- PSK: Uwaga na Juvenię
- PP Kraków: Zgłoszenia do środy, w sobotę pierwsze mecze
- PSK: Rozlosowano ćwierćfinały
- Nowy i ostateczny podział grup w krakowskiej A, B i C klasie (AKTUALIZACJA)
- PSK: Ćwierćfinaliści w komplecie
- PSK: Najwyżej wygrała Juvenia
- B klasa bez licencji
- Wiadomo już kto w jakiej grupie w krakowskiej A, B i C klasie
- Kto z kim w II rundzie PSK?
- Puchar Starosty Krakowskiego: Niespodzianka w Prandocinie
- Pierwsze mecze Pucharu Starosty Krakowskiego
- Juvenia Prandocin ma 65 lat
- Nie ma baraży! Ważne decyzje zarządu MZPN!
- Utrzymano wynik z boiska, Jaxa zostaje, Nidzica spada
- Kto awansuje, a kto spadnie? Baraży nie będzie?
- Jaksice i Słaboszów czekają na decyzję
- Jaxa - Słomniczanka II (FOTO)
- Jak co roku latem - Puchar Starosty Krakowskiego
- Kto awansuje, kto spada? (stan na 24 czerwca)
- Kto awansuje, kto spada? (stan na 14 czerwca)
- Cztery bramki Juvenii, a dwie jeszcze nieuznane
- Jaksice - Charsznica (FOTO)
- Kto awansuje, kto spada? (stan na 6 czerwca)
- Juvenia już w A klasie
- Od I ligi do C klasy: Kto awansuje, kto spada?
- Gol 50-latka
- Dobry mecz Spartaka Charsznica
- 14. kolejne zwycięstwo Juvenii Prandocin
- Juvenia - Słomniczanka II już we wtorek
- Lider nie miał łatwo
- Sześć goli Spartaka Charsznica
- Juvenia bliżej awansu
- Kazieczko wciąż strzela
- Kraków: Kto awansuje z klas A, B i C?
- Juvenia ze Słomniczanką - 11 maja
- Prawie dwucyfrówka Jastrzębca (FOTO)
- Lider zagrał na piątkę
- Juvenia i Słomniczanka II jednak zagrają
- Dlaczego nie grano w Prandocinie - ciąg dalszy
- Młodzież z Jaksic nie dała rady Tytanowi (FOTO)
- Dlaczego nie grano w Prandocinie?
- Hat-trick z rzutów karnych!
- Powrót Szymona Kardasza
starsze wiadomości >>>