Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Chrzanów)

Promyk Bolęcin - MKS Alwernia II 2-2 (2-2)

2-1 ???
2-2 ???
PROMYK:
Kwadrans - Ząbkowski (46 Skrzypiński), Zieliński, Budnik, Kalfas, G. Sieprawski (88 Bębenek), Adamczyk, T. Sieprawski, Wacławek, Kot (46 Lewarczyk), Sabuda.

Autorem pierwszej bramki był T. Sieprawski, który pokonał bramkarza strzałem z dystansu. Chwilę później, po podaniu Sabudy, Adamczyk technicznym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik. To, że padną kolejne gole dla Promyka wydawało się kwestią czasu, jednak to goście je zdobywali. Najpierw, po błędzie w obronie, sytuację "sam na sam" wykorzystał napastnik Alwerni, a 10 minut później po uderzeniu z rzutu wolnego Kwadrans musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Promyk atakował, a goście próbowali kontratakować. Najdogodniejsze okazje bramkowe mieli Sabuda i Wacławek, ale zabrakło im precyzji.

Pomimo ogromnej przewagi Promyk tylko zremisował z zespołem Alwerni 2-2.

Na zmodernizowanym stadionie

Promyk po 538 dniach (jak podano na klubowej stronie internetowej) znowu zagrał na swoim stadionie. Tak długa przerwa spowodowana była modernizacją obiektu.

Od ostatniego spotkania na własnym boisku (0-0 z Wisłą Jankowice 11.10.2009) sporo pozmieniało się na obiekcie. Poza modernizacją murawy, powstało ogrodzenie wewnętrzne oraz zewnętrzne boiska, nowa szatnia, trybuna z krzesełkami. W ostatnich dniach na stadionie m.in. zamontowano bramki, ławki rezerwowych, namalowano linie oraz wyznaczono małe boisko do gierek treningowych.

W międzyczasie drużyna z Bolęcina musiała tułać się po różnych stadionach. W sezonie 09/10 w rundzie wiosennej jako gospodarz grała na boisku w Regulicach, natomiast rundę jesienną obecnego sezonu rozgrywała wyłącznie na wyjazdach gromadząc 20 punktów po 11 kolejkach.