Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Prokocim Kraków - Dragon Szczyglice 4-0 (1-0)

1-0 Stankiewicz 2
2-0 Stankiewicz 59
3-0 Sierant 76
4-0 Małecki 90
Sędziował Krzysztof Salawa z Myślenic. Żółte kartki: Zagata, Kucabiński, Wojdyła - Kwoka. Widzów 100.
PROKOCIM: Michalski (83 Wójtowicz) - Stankiewicz, Kagize, Łozynyk, Dolczak - Kuklewicz, Małecki, Zagata (64 Wojdyła), Kucabiński (83 Łobodziński) - Sierant, Wójcik (81 Tarniowy).
DRAGON: Schneider (81 Sobczyk) - Kańka (46 Kwoka), Sas, Morawiec, Kmiecik - Zieliński, Molik, Machnik (85 Gębarowski), Dubiel - Marchewczyk, Mroziński.

Kolejarze, aby wywalczyć awans muszą wygrywać i liczyć na potknięcie Garbarni II.

Już pierwsza akcja Prokocimia przyniosła bramkę. Najpierw piłka po strzale Sieranta i interwencji bramkarza trafiła w poprzeczkę. Gospodarze zyskali rzut rożny, dośrodkował Sierant na głowę Stankiewicza i było 1-0.

Chwilę później strzelec gola wrzucił piłkę w pole karne, a Kucabiński główkował niecelnie. W 18. minucie Kucabiński dośrodkował z rzutu rożnego, a Wójcik z ostrego kąta główkował niecelnie. W 22. minucie goście mieli najlepszą w pierwszej połowie okazję do zdobycia bramki. Machnik dośrodkował z rzutu wolnego, a Marchewczyk z 11 metrów minimalnie przestrzelił. Po chwili w świetnej sytuacji znalazł się Zagata. Miał sporo miejsca, a przed sobą tylko Schneidera, ale strzał był bardzo niecelny. Goście coraz częściej przedostawali się w pole karne Prokocimia, ale nie potrafili poważniej zabronić bramce strzeżonej przez Michalskiego. Jedynie Mroziński strzelił z narożnika pola karnego, lecz nieznacznie spudłował.

Po przerwie Dragon próbował odrabiać straty, a Prokocim czekał na okazję do podwyższenia rezultatu. W 53. minucie Sierant dośrodkował z rzutu rożnego, a po strzale Kucabińskiego z woleja Schneider odbił piłkę na poprzeczkę i rzut rożny. Kilka minut później Zagata strzelił zza pola karnego, bramkarz Dragona odbił futbolówkę, a ze skuteczną dobitką pospieszył Stankiewicz. Kwadrans przed końcem Sierant z Kucabińskim krótko rozegrali rzut rożny i ten pierwszy perfekcyjnym strzałem z narożnika pola karnego w "długi" róg podwyższył na 3-0, podkreślając tym swój świetny występ.  W ostatniej minucie Dolczak dośrodkował spod linii końcowej, a Małecki głową ustalił wynik.