Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Prokocim Kraków - Wawel Kraków 3-1 (3-1)

3-1 Kawski 40

Sędziował Paweł Skarbek. Żółta kartka: Ziółkowski (P). Widzów 150.
PROKOCIM: Michalski - Stankiewicz, Janicki, Ziółkowski, Dolczak (74 Glina) - Tomczuk, Nakielny (90 Łobodziński), Kucabiński (81 Kukawski), Sierant - Małecki, Wójcik.
WAWEL: Białek - Cieśla, Mianowski, Różycki, Wcisło - Groniak (88 Kiepura), Kadula, Kawski, Szegiera (63 Szczypczyk) - Kurowski, Rygielski.

Po zwycięstwie nad Wawelem Prokocim jako jedyny w A klasie (gr. II) ma na koncie komplet zwycięstw.

Gospodarze przystępowali do gry znając wyniki meczów swoich najgroźniejszych rywali i wiedzieli, że zwycięstwo da im pozycję samodzielnego lidera. Początek był wymarzony dla Prokocimia. Już w 3. minucie Nakielny zagrał wzdłuż bramki, a zamykający akcję Wójcik z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Kolejarze poszli za ciosem. W 6. minucie Kucabiński uderzył z 25 metrów i Białek z trudem wybił piłkę na róg, a chwilę później po dośrodkowaniu Sieranta z rzutu rożnego Janicki główkował obok bramki. W 15. minucie Dolczak w swoim stylu wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Sierant główkował nad bramką. Wawel odpowiedział uderzeniem Szegiery w Michalskiego i niecelnym strzałem Kawskiego.

W 26. minucie obrońca próbując wybijać piłkę z własnego pola karnego trafił w Kucabińskiego, a następnie odbita futbolówka znalazła się pod nogami Maleckiego i było 2-0. Jeszcze goście się nie otrząsnęli po stracie bramki, a Kucabiński długim podaniem uruchomił Wójcika, który z narożnika pola karnego przelobował wychodzącego Białka. Po chwili Sierant minął już bramkarza gości, ale obrońca zablokował jego uderzenie z ostrego kąta. W 39 minucie Sierant po indywidualnej akcji uderzył z 14 metrów, ale Białek odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Kawski zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Wydawało się, że strzał jest niecelny, a tym czasem piłka wpadła w okienko bramki Michalskiego.

Druga połowa nie była już taka emocjonująca. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a goście nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy Kolejarzy. W 53. minucie Kadula uderzył z dystansu obok bramki. W odpowiedzi po rzucie rożnym Kucabińskiego Janicki główkował niecelnie. Chwilę później Dolczak zagrał w pole karne, a Małecki główkował w Białka. W 76. minucie Groniak przeprowadził indywidualną akcję i uderzył z 12 metrów, ale świetnie spisał się Michalski. W odpowiedzi Kukawski zagrał w pole karne do Gliny, ale napastnik Prokocimia z 12 metrów nie potrafił pokonać Białka. W ostatniej minucie Glina odebrał piłkę obrońcy, podał spod linii końcowej do wbiegającego Nakielnego, ale pomocnik Prokocimia z bliska fatalnie przestrzelił, ale i tak podopieczni trenera Grzegorza Kmity po zwycięstwie nad Wawelem zajęli miejsce w fotelu lidera.