Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013
UEFA Regions' Cup: Porażka Małopolski z Podkarpaciem2013-06-05 18:26:00

W pierwszym meczu finałowym UEFA Regions' Cup w makroregionie południowo-wschodnim Małopolska przegrała dziś z Podkarpaciem 0-2. Rewanż za tydzień w Ropczycach.

Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-2 (0-0)

0-1 Brocki 70

0-2 Dąbek 76

Sędziował Mateusz Kowalski – Świętokrzyski ZPN.

MAŁOPOLSKA: Wojciech Mastalerz (Limanovia)  – Paweł Czajka (Limanovia), Mariusz Bienias (Hutnik), Arkadiusz Garzeł (Limanovia), Łukasz Pietras (Limanovia)  – Dawid Litewka (Dalin, od 46 min Mateusz Majcherczyk, Przebój Wolbrom), Mateusz Gamrot (Hutnik), Marcin Szymoniak (Przebój), Jacek Pietrzak (Lubań Maniowy, od 77 Dawid Czarnik, Wolania Wola Rzędzińska), Rafał Komorek (Lubań Maniowy)  – Krzysztof Zając (Karpaty Siepraw, od 65 min Tomasz Szczytyński, Karpaty).

PODKARPACIE: Daniel  – Kardyś, Czopko, Załucki, Broda  – Skała, Wolański (59 Skiba), Sedlaczek (44 Munia), Brocki – Lech (46 Dąbek), Wanat (63 Staroń).

Mecz na sztucznej trawie w Myślenicach miał dwa oblicza. Do 51 minuty spotkanie było wyrównane, toczone głównie w środkowej strefie boiska. Przyjezdni realizowali taktykę gry na remis, a Małopolanie podejmowali nieskuteczne próby ataku. W 17 minucie ciekawą akcją prawy skrzydłem popisał się Rafał Kumorek, a w 30 minucie w dogodnej sytuacji przestrzelił Jacek Pietrzak. Najlepszą okazję zmarnował tuż przed przerwą Dawid Litewka, który nie potrafił umieścić piłki w bramce opuszczonej chwilowo przez golkipera gości.

Kluczowy moment meczu miał miejsce w 51 minucie. W polu karnym został sfaulowany Krzysztof Zając. "Jedenastkę" wykonywał sam poszkodowany, jednak Wojciech Daniel wykazał się bramkarskim kunsztem i nie dał się pokonać. Przestrzelony rzut karny zdeprymował drużynę MZPN i równocześnie podziałał mobilizujące na przyjezdnych. Z minuty na minutę ich przewaga rosła. Zespół z Podkarpacia zaczął się jawić jako drużyna dojrzała, wkładająca więcej serca w grę i - co najważniejsze – posiadająca w swoich szeregach zdecydowanego kreatora gry i skutecznego egzekutora Sebastiana Brockiego z Izolatora Boguchwała, strzelca pierwszego gola. Drugie celne trafienie padło po szybkiej i składnej kontrze przez Brockiego i strzale z Arkadiusza Dąbka. W końcówce meczu Podkarpacie miało jeszcze dwie doskonałe okazje na podwyższenie rezultatu. Najpierw Mateusz Staroń będąc w polu karnym przeniósł piłkę nad poprzeczkę, a Patryk Broda przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Małopolski. Gospodarze odpowiedzieli akcjami Szczytyńskiego i Majcherczyka.

Pewnym usprawiedliwieniem słabszej postawy drugiej linii gospodarzy mogła być nieobecność rozgrywającego Michała Nawrota z Hutnika, ważnego ogniwa reprezentacji MZPN.

Za tydzień, w spotkaniu rewanżowym, reprezentacja Podkarpacia wystąpi w roli faworyta. Czy podopieczni Jerzego Kowalika będą potrafili się im przeciwstawić? Będzie trudno, ale należy walczyć do końca.

Poczynania boiskowe bacznie śledzili członkowie kierownictwa MZPN z prezesem Ryszardem Niemcem na czele oraz liczne grono szkoleniowców. Szefem ekipy z Podkarpacia był wiceprezes Marek Hławko.