Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012
Małopolska zagra o złoto2012-07-04 20:24:00 RK

Piłkarska reprezentacja Małopolski U-16 pokonała Mazowsze 2-1 i zapewniła sobie awans do finału XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MAŁOPOLSKA 2012. Rywalem w meczu o złoto będzie Warmińsko-Mazurski ZPN.

Małopolski ZPN - Mazowiecki ZPN 2-1 (1-1)

1-0 Konrad Kołodziej 5 (wolny)
1-1 Grzegorz Tomasiewicz 12
2-1 Adam Buksa 79
MAŁOPOLSKA: Zając - Stolarski (65 Słowiak), Skrobowski, Kapera, Nowakowski - Kuczak (55 Pilch), Dziubas (73 Szewczyk), Mordec (41 Buksa), Kapustka, Wdowiak (62 Marszalik) - Kołodziej (69 Janczarzyk).
Trenerzy: Jerzy Smoter i Michał Wiącek.
MAZOWSZE: Stryjek - Makowski, Ofmański, Baranowski, Najemski, Ambrozik, Kowalczyk, Tomasiewicz, Bartczak, Radziszewski, Anczewski oraz Gidelski, Gromek, Kurbiel, Szczepański, Suchanek, Wolak.
Trenerzy: Rafał Gębarski i Marcin Płuska.

We wtorek oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze (Małopolska ze Śląskiem, a Mazowsze z Pomorzem), więc stawką dzisiejszego spotkania na stadionie krakowskiego Wawelu był prymat w grupie.

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Szarżujący prawą stroną Stolarski został sfaulowany tuż przed polem karnym, a Kołodziej kapitalnym strzałem z wolnego trafił obok muru do siatki. Mazowsze niebawem wyrównało po bardzo ładnej zespołowej akcji. Trzech zawodników rozbroiło całkowicie defensywę Małopolan, po czym Tomasiewicz skierował piłkę do pustej bramki.

Po chwili mogło być 2-1, ale Kołodziej z 10 m minimalnie chybił. Rywale zrewanżowali się równie dobrą okazją, lecz i Tomasiewicz spudłował. Później groźniejsi w ofensywie byli goście, ale stworzyli tylko jedną stuprocentową sytuację, kiedy w 39. minucie wolny od opieki obrońców Tomasiewicz główkował zbyt lekko, by pokonać Zająca. Parę minut wcześniej szansę miała Małopolska, a konkretnie Kołodziej, który jednak uderzył z boku szesnastki ponad poprzeczką.

Początek II połowy należał do Mazowszan, a sytuacja z 52. minuty będzie im się śniła po nocach. Zdobyli gola i mógł to być gol zwycięski, ale sędzia słusznie go nie uznał. Dwaj zawodnicy gości mieli przed sobą tylko bramkarza, jeden z nich już go mijał, lecz zamiast strzelać podał do kolegi, który trafił do pustej bramki, tyle że ze spalonego...

Ta niewykorzystana okazja zemściła się na minutę przed zegarowym końcem meczu. Małopolanie skontrowali, Kapustka podał do Buksy, ten ładnie się zastawił, minął obrońcę i po rękach bramkarza strzelił do bramki. Piłka wtoczyła się do siatki, a radość drużyny MZPN była ogromna! Gospodarze przetrwali 5 minut doliczonego czasu i mogli się cieszyć ponownie, tym razem już z awansu do finału! Piątkowy mecz z Pomorzem nie zepchnie ich z pierwszego miejsca w tabelli.

W drugim meczu grupy A: Śląski ZPN - Pomorski ZPN 0-0 (karne 5-4).

Opolski ZPN - Lubelski ZPN 2-5
Gole: Maria Hadelko, Karolina Gogolin - Ewelina Bolko 2, Adriana Wietrzyk 2, Agnieszka Jędrzejewicz

Mazowiecki ZPN - Lubuski ZPN 1-0
1-0 Kinga Molenda

1. Mazowiecki ZPN        2  6  6-0
2. Lubelski ZPN             2  4  5-2
3. Lubuski ZPN              2  1  0-1
4. Opolski ZPN               2  0  2-10