Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
- KONKURS. Piłkarski Ekspert – Euro 2024
- VII Ogólnopolski Omnibus Sportowy
- Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych: 45 pytań i odpowiedzi
Bruk-Bet zadanie na ten sezon wykonał - awansował do I ligi piłkarskiej - ale z tego powodu nie zamierza litować się nad rywalami, nawet jeśli są w takiej sytuacji jak Sokół. - Trudno się odzwyczaić od wygrywania - śmieje się trener niecieczan Marcin Jałocha po zwycięstwie nad Sokołem Aleksandrów Łódzki w przedostatniej kolejce II ligi. Przez to wygrywanie Bruk-Bet zawędrował nawet do Faktów TVN
Sokół Aleksandrów Łódzki - Bruk-Bet Nieciecza 1-2 (1-0)
1-0 Słyścio 24, karny
1-1 Szczoczarz 52
1-2 Cios 82
Sędziował Marcin Śledź (Biała-Podlaska). Żółte kartki: Obi Uche, Świętosławski - Szałęga, Wójcik. Widzów 400.
SOKÓŁ: Chachuła - Noga, Słyścio, Turek (73 Karp), Woźniczak (67 Jałocha), Kukieła, Białek, Obi Uche, Bartos - Iheanacho (60 Tarkowski), Świętosławski.
BRUK-BET: Budka - Jacek, Czarny, Cios, Wójcik - Szałęga, Prokop, Cygnar (60 Dzierżanowski), Kwiek (46 Kot) - Smółka (46 Szczoczarz), Ryguła (66 Fijał).
- Byliśmy dużo lepsi od Sokoła, więc ciężko byłoby z nim choćby zremisować, a co dopiero przegrać - ocenia mecz szkoleniowiec Bruk-Betu.
Niespodziewanie jednak po pierwszej połowie prowadził marzący jeszcze o utrzymaniu Sokół. - Straciliśmy piłkę przy rozegraniu, poszła kontra, w polu karnym jeden z obrońców, bodajże Michał Czarny, zahaczył rywala. Sędzia uznał, że należy się Sokołowi rzut karny. Wykorzystał go Słyścio - relacjonuje kierownik drużyny Bruk-Betu Krzysztof Kozik.
Niecieczanie odrobili straty z nawiązką po przerwie. - Bramkowa akcja i gol Łukasza Szczoczarza były telewizyjnej urody. Z kolei Janek Cios zwieńczył trafieniem trójkowe rozegranie rzutu wolnego pośredniego, w którym uczestniczył wspólnie z Marcinem Szałęgą i Arturem Prokopem - mówi Marcin Jałocha.
Po środowym zwycięstwie nad Pelikanem Łowicz Bruk-Bet awansował i od razu oddał się świętowaniu, ale jak widać nie zaszkodziło mistrzowi grupy wschodniej II ligi. - Jak się trenuje cały rok, to jeden dzień świętowania formy nie zabierze. Chcemy także zwycięstwem zakończyć rozgrywki, bo w środę odbędzie się w Niecieczy większa feta - zapowiada szkoleniowiec Bruk-Betu. Jego zespół kończy rozgrywki mecze,m z Concordią.
Praca nad przygotowaniami do I ligi już w Niecieczy trwają. - Menedżerowie już dzwonią, ale my dotychczasowego systemu podejmowania decyzji nie zmieniamy. Najpierw rozmawiają z wiceprezesem i dyrektorem klubu Tadeuszem Brodą. Potem dyskutujemy w większym gronie. Chcemy podjąć rozważne i dobre decyzje. Wiadomo, że musimy znaleźć piłkarzy na I-ligowym poziomie. Dotąd nam się udawało dokonywać dobrych wyborów, liczymy, że tym razem też tak będzie - podkreśla trener Jałocha. Klub musi też szybko prowadzić prace na stadionie tak, aby spełnił wymogi licencyjne I ligi.
W niedzielę materiał o fenomenie zespołu z liczącej 700 mieszkańców wioski poświęciły Fakty TVN. Zawarła się w nim nadzieja, którą mają wszyscy dumni dziś niecieczanie, że ich zespół nie podzieli losu wielu z małych miejscowości, które z większym hukiem z ligi spadały niż do niej awansowały.
Ewenement z Niecieczy - zobacz materiał o Bruk-Becie w Faktach TVN
Za plecami niecieczan wciąż toczy się walka o drugie premiowane awansem miejsce. Trener mistrza grupy wschodniej przygląda się jej z dużą ciekawością: - Nie spodziewałem się aż tak zdecydowanego zwycięstwa Okocimskiego nad Resovią, ale cały paradoks polega na tym, że dzięki niemu bliżej I ligi jest Kolejarz. To bardzo dobrze, że do ostatniej kolejki liga jest tak ciekawa. Ale ja się bardzo cieszę, że my już tę walkę możemy sobie obserwować z daleka i ze spokojem - śmieje się Marcin Jałocha.
Aktualizacja 23:12
MAS
- Miechów: Awans Pogoni
- PP Kraków: Atrakcyjni oldboje
- Na Młodą Wisłę bezpłatnie
- Bronowianka poszukuje piłkarzy
- Puchar Polski: Oldboje Wisły wcale nie tacy oldboje!
- Grzegórzecki zaprasza na treningi
- Turbacz grał z Pcimianką
- Dziś sparing Hutnika z Janiną
- Powołania dla juniorów Wisły
- Piast Wołowice pierwszym finalistą Pucharu Starosty Krakowskiego
- Kaszowianka zdobyła Miechów
- Garbarnia - Świt w blasku jupiterów
- Orliki i żaki w nowy sezonie - kto z kim
- Kto zagra w krakowskich ligach juniorów, kiedy terminarze?
- Puchar Polski Kraków: 14 meczów w weekend (AKTUALIZACJA)
- Tomasz Siemieniec już oficjalnie w Cracovii, zastąpi Macieja Madeję
- Piątka 15-latków na konsultację
- A klasa krakowska startuje 13 sierpnia
- Zwycięski finisz Młodej Wisły z IV-ligowcem
- Andrzej Kucharczyk trenerem Proszowianki
- Z Wisły via Okocimski do Piasta
- Dwaj wiślacy wypożyczeni
- Czterech piłkarzy żegna się z Limanovią
- Świeca trenerem KS Tymbark, Burliga odszedł
- Pogoń Miechów ma nowego prezesa
- Lotnik wygrał z Garbarnią
- Limanovia sprawiła niespodziankę w Pucharze Polski, Puszcza też gra dalej (video)
- PSK: Wszyscy są już finalistami
- Wisła lepsza w sparingu od Garbarni (galeria)
- Dwóch piłkarzy na testach w Cracovii
- Robert Maaskant: Był dym, ale nie ogień
- Rezerwowy dał Okocimskiemu awans w Pucharze Polski
- Wisła nazajutrz po meczu ze Skonto zagra z Garbarnią
- Artur Gaweł nowym trenerem Zelkowa
- Zelków zaprasza piłkarzy
- Urbański i Baliga definitywnie w Brzesku
- Inauguracja MLJM - w Limanowej
- Inauguracja MLJS - w Oświęcimiu
- SPORT TRANSFER zamontował kabiny na stadionie Wisły
- Marcin Dudziński w Sparcie Kazimierza Wielka
- PSK: Jutrzenka męczyła się w Rudawie
- Jutrzenka mistrzem gminy Wielka Wieś
- Kto mistrzem powiatu miechowskiego?
- Łukasz Skrzyński w Zawiszy Bydgoszcz
- Pierwszy sparing Pogoni Miechów i Zieleńczanki
- Czarni Staniątki wygrywają z IV-ligowcem
- PSK: Uwaga na Juvenię
- Limanovia Szubryt chce zawojować III ligę, mocne nazwiska w składzie
- Zmiany kadrowe w Hutniku
- Puchar wójta gminy Liszki: Kwartet pretendentów
więcej wiadomości >>>