Strona główna > Piłka nożna > I liga
Porażka w Głogowie, której można było uniknąć2022-08-26 23:40:00

W 8. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków przegrała w Głogowie z Chrobrym 1-2. Obie bramki gospodarze zdobyli z rzutów karnych, Biała Gwiazda od 19. minuty grała w w dziesiątkę, drużynę bezsensownym faulem osłabił Fernandez. Mimo straty punktów wiślacy utrzymali pozycję lidera.

Chrobry Głogów - Wisła Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Angel Rodado 6

1-1 Mateusz Machaj 65 (karny)

2-1 Mateusz Machaj 90+2 (karny)

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Tupaj, Górski - Biegański, Colley. Czerwona kartka: Fernandez (Wisła, 19). Widzów 2450.

CHROBRY: Dybowski - Tupaj (46 Hanc), Bougaidis (90+10 Praznovsky), Michalec (46 Górski), Bogusz - Bochnak, Mandrysz, Mucha, Steblecki (62 Machaj), Kusztal (82 Wojtyra) - Wolsztyński.

WISŁA: Biegański - Jaroch, Łasicki, Colley, Niewiadomski (69 Szot) - Żyro (69 Gruszkowski), Plewka (90+3 Szywacz), Jelic Balta, Fernandez, Młyński (90+4 Starzyński) - Rodado (76 Duda).

Dla Wisły to druga porażka, druga wyjazdowa. Chrobry z kolei po trzech przegranych u siebie wygrał po raz pierwszy...

Gospodarze zaatakowali od początku, ale pierwsza akcja wiślaków dała im prowadzenie. Fernandez zagrał prostopadłą piłkę do Rodado (debiut w barwach Wisły), a ten w sytuacji sam na sam przerzucił ją nad wybiegającym bramkarzem.

W 19. minucie, po analizie VAR, sędzia zmienił żółtą kartkę jaką pokazał Fernandezowi za kopnięcie przeciwnika - na czerwoną. Goście od tej pory musieli grać w dziesiątkę. Mimo to 10 minut później Rodado miał okazję do podwyższenia.

Druga połowa należała do głogowian. W 55. minucie Steblecki zaprzepaścił "setkę" nie trafiając do pustej bramki. W 61. minucie futbolówka odbiła się od ręki Jelica Balty i Machaj wyrównał z karnego. Przymierzył w lewy, dolny róg. W 79. i 86. minucie w głównej roli wystąpił Biegański broniąc strzały Kusztala i Wojtyry. W 89. minucie doszło do starcia Colleya i Wojtyry. Po kolejnej analizie VAR arbiter podyktował kolejną jedenastkę, mimo wszystko była to trochę kontrowersyjna decyzja. Machaj tym razem uderzył w lewy, górny róg i Chrobry wygrał 2-1. Wisła zapłaciła za bezmyślne zachowanie Fernandeza...