Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > I liga > Wiadomości I liga
Wygrana wiślaków z Katowicami2022-08-09 23:45:00

W 5. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków pokonała GKS Katowice 2-1. Mecz odbył się nietypowo, we wtorek...


Wisła Kraków - GKS Katowice 2-1 (0-1)

0-1 Adrian Błąd 3

1-1 Luis Fernandez 71

2-1 Luis Fernandez 75

Sędziował Damian Kos (Gdańsk). Żółta kartki: Duda, Jaroch, Jelic Balta, Łasicki - Dudziński, Jędrych, Kołodziejski. Widzów 14 241.

WISŁA: Biegański - Jaroch, Łasicki, Mehremic, Wachowiak - Starzyński (77 Gruszkowski), Plewka, Jelic Balta, Duda (57 Fernandez), Cisse (77 Młyński) - Żyro (90+4 Fazlagic).

GKS: Kudła - Wasielewski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Arak (70 Wojciechowski), Urynowicz, Dudziński, Błąd (46 Kościelniak, 61 Roginic) - Szwedzik.


Katowiczanie błyskawicznie objęli prowadzenie, zabójczą kontrę sfinalizował Błąd. Gospodarze próbowali wyrównać, szanse mieli Żyro i Mehremic, ale Kudła był dobrze dysponowany.


Biała Gwiazda odwróciłą losy meczu w piątym kwadransie, kiedy dwa gole zdobył Fernandez. Najpierw z pola karnego, a niebawem z dystansu.


Trenerzy powiedzieli:

Jerzy Brzęczek (Wisła):

- Jest to bardzo szczęśliwy wieczór dla nas, dlatego gratuluję chłopakom i całej drużynie tego zwycięstwa. Popełniliśmy błąd na początku meczu, ale mimo to czułem taką wewnętrzną siłę w tym zespole i wiedziałem, że nie przegramy. Wygraliśmy, co jest dla mnie wielkim powodem do radości. Z tego miejsca chciałbym podziękować również kibicom za doping, mam nadzieję, że są choć po części usatysfakcjonowani.

- Patrząc na naszą sytuację, a także na przeprowadzone zmiany to uważam, że zagraliśmy to spotkanie bardzo dobrze taktycznie. Wiedzieliśmy, że Kacper Duda jest jeszcze młodym zawodnikiem i w tych pierwszych meczach sezonu spędził na boisku dużo czasu, prezentując się z bardzo dobrej strony, dlatego mieliśmy plan, by koło 60. Minuty wpuścić Luisa Fernandeza, który powoli wraca do pełnej dyspozycji. Ma ważny kontrakt i mam nadzieję, że z nami zostanie, bo jest to zawodnik, który ma jakość.

- Po rzutach rożnych mieliśmy kilka okazji strzeleckich, ale bramkarz był na posterunku. Nie wszystkie piłki były jednak zagrywane w wyznaczone sektory, ale z pewnością jest to element naszej gry, który wymaga poprawy. Wszystko po to, by z tej dużej liczby rzutów wolnych i rożnych mieć jak najwięcej korzyści.


Rafał Górak (GKS Katowice):

- Gratuluję Wiśle trzech punktów, bo zdobyła je zasłużenie. Nam pozostaje z kolei poczucie niedosytu, ale mamy swoje problemy, z którymi musimy się mierzyć. Różnicę w tym meczu zrobił Luis Fernández, który wziął na siebie odpowiedzialność za to, co w piłce nożnej jest najważniejsze, czyli za strzelanie bramek i Wisła była o tę jedną bramkę lepsza.


st, wisla.krakow.pl


18.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty