Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MAŁOPOLSKA 2022: Piłkarki na Podhalu, piłkarze w powiecie krakowskim i olkuskim2022-05-31 21:36:00

Wiadomo już gdzie i kiedy odbędzie się rywalizacja piłkarska w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której gospodarzem jest Małopolska.


Turniej finałowy chłopców (U-14) odbędzie się w dniach 29 czerwca - 5 lipca w powiecie krakowskim i olkuskim, a konkretnie w Zabierzowie, Modlnicy, Olkuszu i Kluczach. Dziewczęta (U-15) rozgrywać będą mecze w dniach 30 czerwca - 6 lipca w powiecie nowotarskim: w Łopusznej i Łapszach Niżnych.


Dwie reprezentacje Małopolski chłopców wywalczyły awans do turnieju finałowego, w którym 8 zespołów. Reprezentacja dziewcząt o kwalifikację będzie rywalizować w drugiej dekadzie czerwca.


Organizatorem części futbolowej OOM jest Małopolski Związek Piłki Nożnej.


mzpnkrakowpl


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich „MAŁOPOLSKA ‘2022”, jako integralna część państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego, jest ogólnokrajową imprezą sportową o randze Mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego. Formuła finałów tych zawodów jest oparta na ideowych, organizacyjnych i ceremonialnych wzorcach Igrzysk Olimpijskich. W OOM w sportach letnich „Małopolska 2022” weźmie udział ponad 4 000 zawodników w takich dyscyplinach sportowych, jak: Golf K i M, Hokej na trawie K i M, Jeździectwo (WKKW, ujeżdżanie, skoki), Kajakarstwo (klasyczne, slalomowe), Kolarstwo (MTB, szosowe, torowe, BMX), Lekka atletyka, Łucznictwo, Pięciobój nowoczesny, Piłka nożna K, Piłka siatkowa plażowa K i M, Piłka ręczna plażowa K i M, Pływanie (pływanie synchroniczne, piłka wodna, skoki do wody), Podnoszenie ciężarów, Rugby, Strzelectwo sportowe, Tenis, Triathlon, Wioślarstwo, Wspinaczka sportowa, Żeglarstwo. Ponadto, w ramach Olimpiady rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Młodzików w piłce nożnej M oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu.


Województwo Małopolskie dwukrotnie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich (2009 i 2012) oraz siedmiokrotnie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych (1999, 2002, 2007, 2011, 2015, 2017 i 2019).

www.malopolska.pl
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty