Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
W Krakowie powstała szkółka piłkarska ampfutbolu. Ogłasza nabór dzieci i młodzieży2021-12-03 18:53:00

W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, dobrze podzielić się taką nowiną. Idąc w ślad za ideą, że każde dziecko może grać w piłkę nożną KSPN Pogoń Kraków tworzy sekcję ampfutbolu dla dzieci i młodzieży. Pierwszy trening już 18 grudnia.. 


Do Pogoni Kraków zgłosić się mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w wieku od 7 do 16 lat z wadą wrodzoną lub po amputacji nogi albo ręki. W ampfutbolu dzieciaki bez ręki grają na bramce, a te bez nogi grają o kulach „w polu” i strzelają gole. To jeden z tych projektów. które udowadniają, że piłka nożna to sport dla każdego. I wcale nie trzeba umieć grać w piłkę! Trenerzy nauczą tych umiejętności wszystkich młodych ampfutbolistów i ich rodziców, bo mają znakomitych nauczycieli. Opiekunem projektu jest Marek Dragosz, trener ampfutbolowej reprezentacji Polski, która niedawno zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy i koordynator ogólnopolskiego projektu Junior Amp Futbol.


Sport, zabawa, integracja, radość, uśmiech to wszystko co organizatorzy chcą dać dzieciakom i ich rodzicom. W ten sposób w Pogoni pracowano już z dzieciakami z zespołem Downa, podopiecznymi krakowskiego Stowarzyszenia „Tęcza”, których władze akademii również chcą zaprosić do tego integracyjnego projektu.


Pierwszy trening już 18 grudnia o godzinie 11 na obiekcie J&J Sport Center przy ul. Winnickiej 40 w Krakowie. W tym dniu pojawią się też inni, specjalni goście. Ale to już niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Wszelkie informacje pod numerami telefonów: 509 986 162 i 508 695 873.


kspn_amp.jpg
kspn_amp2.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty