Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Formuła 1
Testy w Jerez: Kobayashi najszybszy, Kubica ósmy2010-02-11 17:58:00

Kamui Kobayashi zasiadający za sterami bolidu teamu Sauber uzyskał najlepszy czas okrążenia w trakcie drugiego dnia testów Formuły 1 odbywających się w hiszpańskim Jerez. Robert Kubica był wolniejszy o ponad 2 sekundy i ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji.


Za Japończykiem, który uzyskał czas 1:19.950 sekundy znaleźli się Sebastien Buemi z Toro Rosso oraz aktualny mistrz świata, Jenson Button jeżdżący w barwach McLarena. Czwarty był młody Niemiec, Nico Hulkenberg z Williamsa.
Kolejne miejsca zajęli Vitantonio Liuzzi (Force India) oraz Michael Schumacher (Mercedes GP), a dopiero siódmy czas uzyskał Fernando Alonso, który w tegorocznym sezonie debiutować będzie w zespole Ferrari. Hiszpan wyprzedził Roberta Kubicę (Renault), Marka Webbera (Red Bull) oraz Timo Glocka (Virgin).

 

Kubica był zadowolony z testów w Jerez:. - Dzień rozpoczęliśmy na mokrej nawierzchni, musieliśmy więc zaczekać na poprawę pogody, by móc zrealizować wszystko co sobie zaplanowaliśmy - wyjaśnił Kubica. - Skupiliśmy się dziś głównie na sprawdzeniu, jak wprowadzone zmiany wpłynęły na równowagę i ogólne zachowanie bolidu. Efekty są bardzo zadowalające, sporo się nauczyliśmy, dlatego ogólnie oceniam ten dzień bardzo pozytywnie.

Zadowolony z kolejnej sesji testów jest również szef inżynierów Renault, Alan Permane. - Za nami kolejny, bardzo pożytecznie spędzony dzień - zauważył. - Wprowadziliśmy w bolidzie Roberta sporo zmian od czasu testów w Walencji i widać, że czuję się on w nim obecnie o wiele lepiej. Nadal pracujemy nad przyczepnością oraz balansem i mamy nadzieję, że kolejne tego efekty zobaczymy już w piątek.

Trzeciego dnia testów Polaka zastąpi Witalij Pietrow, natomiast ponownie pojawi się on na torze w sobotę.


Wyniki drugiego dnia testów w Jerez:
1. Kamui Kobayashi (Sauber) - 1:19.950
2. Sebastien Buemi (Toro Ross) - 1:20.026
3. Jenson Button (McLaren) - 1:20.618
4. Nico Hulkenberg (Williams) - 1:20.629
5. Vitantonio Liuzzi (Force India) - 1:20.754
6. Michael Schumacher (Mercedes GP) - 1:21.083
7. Fernando Alonso (Ferrari) - 1:21.424
8. Robert Kubica (Renault) - 1:22.003
9. Mark Webber (Red Bull Racing) - 1:22.043
10. Timo Glock (Virgin Racing) - 1:29.964

ASInfo

Aktualizacja 20:16


kubjereza.jpg
kubjerez2a.jpg
kubjerez3a.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty