Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Hutnik wygrał z Garbarnią zasłużenie, choć za wysoko

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 5-2 (2-2)

1-0 Sierakowski 27
2-0 Witek 29
2-1 Kalicki 32
2-2 Piechówka 44
3-2 Krawczyk 58
4-2 Lampart 84 (karny)
5-2 Witek 87
Sędziowali Maciej Koster oraz Michał Gurgul i Dawid Kuś. Żółta kartka: Kalicki. Czerwone kartki: Kalicki (G, 57, dwie żółte), Rojek (G, 83, zagranie piłki ręką, akcja ratunkowa).
HUTNIK: Jacaszek (89 Stępniowski) - Mogielnicki (61 Lampart), Cyganek, Silczuk, Jaskólski (42 Goryl), Białkowski, Nawrot, Murzyn, Sierakowski, Krawczyk, Witek.
GARBARNIA: Bruzda - Rojek, Piechówka, Wlazło, Krajewski, Wilk (60 Kwit), Kopeć (35 Mucha), J. Barabasz (60 M. Homoncik), Kulanica (72 Kaczor), Kasprzak (77 Mirończuk), Kalicki.

Hutnik rozpoczął z wysokiego pułapu. Już w 2. minucie piłka po strzale Witka wylądowała na poprzeczce. Napór gospodarzy trwał około kwadransa, ale gospodarze objęli prowadzenie nieco później. Sierakowski po rzucie wolnym z 25 metrów oddał ostry strzał pod poprzeczkę i Bruzda skapitulował. Niebawem Witek kapitalnym uderzeniem z 30 metrów zaskoczył Bruzdę, który w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Ale Garbarnia zdołała jeszcze do przerwy odrobić straty. Po precyzyjnym podaniu Kasprzaka Kalicki wypalił z linii pola karnego i Jacaszek był bez szans. Natomiast tuż przed pauzą „Brązowi” egzekwowali korner. Po akcji Kalickiego i Wilka skutecznie uderzył głową Piechówka.

W 57. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Kalicki i Garbarnia musiała grać w osłabieniu. Jak się okazało, był to przełomowy moment meczu. Oto sekundy później Krawczyk sfinalizował składną akcję Hutnika. W 84. minucie skład Garbarni uległ jeszcze większemu zdekompletowaniu. Z boiska został usunięty  Rojek, który w ramach akcji ratunkowej zagrał piłkę ręką. Jedenastkę wyegzekwował Lampart.

Końcowy akcent na zasłużonym, choć zapewne zbyt wysokim zwycięstwie Hutnika postawił Witek, po wykorzystaniu błędu defensywy gości.

Artur Bochenek

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty