Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Górnik Wieliczka - Unia Tarnów 1-3 (1-2)

1-2 Rajczyk 35
1-3 ??? 50 (karny)

Czerwone kartki: Kusion (50, dwie żółte), Rajczyk (80, dwie żółte).
GÓRNIK: Kusion - Górni, Rajczyk, Szot, Bilski - Sowicki, Gabryś, Rudzik, Żak (85 Juras) - Mazur (75 Machna), Wyroba.

Unia prowadziła 2-0, a kontaktowe trafienie uzyskał Bilski, który z 30 m przymierzył w "okienko".

Górnik od 50. minuty grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Kusiona. Po jego faulu tarnowianie zdobyli trzeciego gola - z karnego. Jako że gospodarze nie mieli rezerwowego bramkarza do bramki wszedł napastnik Wyroba.

W 70. minucie karnego zmarnował Rajczyk, strzelając nad poprzeczką. Wieliczanie ostatnie 10 minut grali w dziewięciu, ponieważ czerwoną kartkę (znów w konsekwencji dwóch żółtych) otrzymał właśnie Rajczyk (napastnik, ale w tym spotkaniu z konieczności wystąpił w obronie).

Paradoksalnie, Górnik w osłabieniu grał o wiele lepiej niż w pierwszej połowie, uzyskując znaczną przewagę nad przyjezdnymi. Unia sporadycznie odpowiadała groźnymi kontrami, lecz wynik nie uległ zmianie.

- Byliśmy lepszym zespołem ud Unii, grając już w dziesiątkę mieliśmy trzy "setki", ale nie udało się poprawić rezultatu - skwitował Maciej Musiał, trener Górnika.