Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Sobolewski zadebiutował w Młodej Ekstraklasie2012-04-22 18:29:00

Wisła Kraków pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała w 27. kolejce Młodej Ekstraklasy 2-1. Oba gole dla krakowskiej drużyny zdobył Michał Szewczyk.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (2-0)

1-0 Szewczyk 33
2-0 Szewczyk 43
2-1 Januszyk 49
Sędziowała Agnieszka Płaskocińska (Mazowiecki ZPN). Żółte kartki: Małecki, Tomalski – Sourek.
WISŁA: Jovanić – Moskal, Lepiarz, Arian, Stanek – Szewczyk, Sobolewski (58 Karłowicz), Rojewski (46 Michalski), Pułka – Kamiński (69 Tomalski), Małecki.
PODBESKIDZIE: Danowski – Nagi, Sourek, Mikoda, Januszyk – Liad, Gołuch, Kraska (46 Olszowski), Fabisiak (80 Wojtasik) – Nowak, Gryta (41 Bujok).

Swój debiut w Młodej Ekstraklasie zaliczył Radosław Sobolewski. „Sobol” dzień wcześniej rozegrał pięć minut w wygranym przez Białą Gwiazdę 3-1 ligowym meczu z Podbeskidziem, a w niedzielę zagrał 57 minut w młodzieżowych rozgrywkach. Pomocnik, który wraca do gry po kilkumiesięcznej przerwie, pomagał swoim młodszym kolegom, podpowiadając, jak mają się ustawiać na boisku i mobilizując ich do gry.

W 33. minucie padł pierwszy gol dla Wisły. Jovanić wznowił grę od bramki szybkim wyrzutem piłki do Adriana Stanka, który wypatrzył na prawej stronie Michała Szewczyka. Stanek odegrał do „Szewy”, który wpadł w pole karne Podbeskidzia i nie dał szans Danowskiemu. Dziesięć minut później kapitan Białej Gwiazdy ponownie wpisał się na listę strzelców, zamieniając podanie Patryka Małeckiego na bramkę.

Podbeskidzie kontaktowego gola zdobyło w drugiej połowie, w 49. minucie po świetnym uderzeniu Arkadiusza Januszyka zza linii 16 metrów. W 60. minucie goście mogli wyrównać. Po błędzie Jovanicia, który za krótko wybił piłkę, przejęli ją rywale, ale w sytuacji sam na sam serbski bramkarz naprawił swój błąd i obronił strzał, oddany z kilku metrów.

W następnej kolejce Wisła zmierzy się na wyjeździe z Cracovią w Małych Derbach Krakowa. To spotkanie zaplanowano na sobotę 28 kwietnia na godz. 13:00. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Wielickiej.