Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Małecki w Młodej Ekstraklasie2012-04-15 16:39:00

ŁKS Łódź pokonał Wisłę Kraków 4-2 w meczu 26. kolejki Młodej Ekstraklasy. W drużynie Białej Gwiazdy zagrało kilku zawodników pierwszej drużyny, m.in. Milan Jovanić i Patryk Małecki.

Młoda Ekstraklasa: ŁKS Łódź – Wisła Kraków 4-2 (2-0)

1-0 Strzelczyk 33
2-0 Kita 34
2-1 Kamiński 49
3-1 Kita 57
4-1 Kita 66
4-2 Kamiński 70
Sędziowała Karolina Radzik (Opole). Żółte kartki: Kita – Kamiński, Małecki.
ŁKS: Olszewski – Pawlak, Jurkowski, Salski (14 Strzelczyk), Kubicki, Golański (84 Grzelak), Romańczuk, Kujawa (73 Osowski), Tonn, Papikyan, Kita.
WISŁA: Jovanić – Moskal, Arian, Lepiarz, Tomalski (46 Rojewski), Pułka, Michalski, Małecki (78 Karłowicz), Szewczyk, Stanek, Kamiński (82 Kaganek).

W pierwszej połowie padły dwie bramki – obie dla gospodarzy. Najpierw Jovanicia pokonał Dawid Strzelczyk, uderzając z dystansu. Zaledwie minutę później podwyższył Przemysław Kita.

Cztery minuty po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Dawid Kamiński, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony pola karnego, ale gospodarze ponownie odskoczyli na dwie bramki w 57. minucie. Indywidualną akcją popisał się Kita, który zaliczył drugie trafienie w tym spotkaniu. Napastnik ŁKS-u na tym nie poprzestał i w 66. minucie skompletował hat-tricka, zdobywając dla swojej drużyny bramkę po zamieszaniu w polu karnym Wisły.

Krakowianie zdołali odpowiedzieć w 70. minucie, kiedy po zagraniu Patryka Małeckiego golkipera gospodarzy pokonał Kamiński.