W wieku 98 lat zmarł Zbigniew Czajkowski, były szermierz i wybitny trener.

więcej »
Super Bowl dla Patriotów
04.02.2019 08:13 -

53. edycję Super Bowl wygrali New England Patriots, pokonując w finale Los Angeles Rams 13-3.To szósty triumf Patriotów. Gospodarzem największego wydarzenia futbolu amerykańskiego była Atlanta.

więcej »
Bartosz Kurek najlepszym sportowcem Polski 2018
05.01.2019 23:32 -

Triumfatorem 84. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski w 2018 roku został Bartosz Kurek. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie Michał Kubiak.

więcej »
Plebiscyt AIPS: Siatkarze tuż za podium, Stoch siódmy
01.01.2019 13:44 -

Reprezentacja Polski siatkarzy zajęła czwarte, a Kamil Stoch siódme miejsce w plebiscycie AIPS na najlepszych sportowców świata 2018. Triumfowali Amerykanka Simone Biles wśród kobiet, Chorwat Luka Modric wśród mężczyzn i reprezentacja piłkarska Francja w kategorii zespołów.

więcej »
Jan-Krzysztof Duda wicemistrzem świata
30.12.2018 22:45 -

W zakończonych w Sankt-Petersburgu mistrzostwach świata w szachach błyskawicznych wielki sukces odniósł Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka), który zajął drugie miejsce.

więcej »
Belgowie mistrzami świata w hokeju na trawie
16.12.2018 20:51 -

W Bhubaneswar (Indie) zakończył się Puchar Świata w hokeju na trawie. Po raz pierwszy triumfowała Belgia, wygrywając w finale z Holandią karnymi.

więcej »
Brąz Radosława Kawęckiego
16.12.2018 17:53 -

W Hangzhou (Chiny) zakończyły się 14. MŚ w pływaniu na basenie 25 m. W ostatnim dniu jedyny medal dla Polski zdobył 27-letni Radosław Kawęcki na 200 m stylem grzbietowym.

więcej »
Remis w pojedynku niepokonanych
02.12.2018 16:52 -

W Los Angeles odbył się bokserski pojedynek o mistrzostwo świata wagi ciężkiej WBC. Broniący tytułu Amerykanin Deontay Wilder zremisował w 12 rundach z Brytyjczykiem Tysonem Fury'm.