Strona główna > Inne > Tenis stołowy
Karolina Pęk na drodze do Rio2014-11-14 08:29:00

Karolina Pęk, uczennica klasy I Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, zwyciężyła w rozgrywanym w Buenos Aires Tango Cup XII osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

- Bardzo cieszę się z wygranej, chociaż nie jestem zbyt zadowolona ze swojej gry podczas zawodów - powiedziała po powrocie do szkoły Karolina.

Polacy w Buenos Aires zdobyli aż cztery złote medale. Obok Karoliny triumfowali Rafał Lis, Marcin Skrzynecki i Patryk Chojnowski.

- Te trofea są bardzo ważne dla polskiej reprezentacji, gdyż dają nam punkty potrzebne do startu w 2016 roku na Olimpiadzie w Rio de Janeiro - dodała zawodniczka.

Ta skromna dziewczyna, mimo młodego wieku, jest już utytułowaną zawodniczką. W 2012 roku zdobyła brązowy medal w drużynie na paraolimpiadzie w Londynie. Jest aktualną mistrzynią Polski niepełnosprawnych w singlu (jako zawodniczka IKS Tarnobrzeg). W 2013 roku została mistrzynią Polski w singlu w klasie C9-10 oraz w grze mieszanej z Pawłem Mazurykiem w klasie C6-10. Ma za sobą już wiele zwycięstw w turniejach krajowych i międzynarodowych. Jest reprezentantką kraju w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Rywalizuje również w zawodach z osobami pełnosprawnymi (w barwach Bronowianki Kraków).

Karolinę Pęk czeka ciężka praca treningowa na drodze do Rio, ale trzymamy kciuki!