Strona główna > PULS DNIA
Remis Słoni w Szczecinie2022-05-21 20:30:00

W ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w Szczecinie z Pogonią 2-2. Remis dał "Słoniom" 16. miejsce w tabeli, co oznacza spadek do I ligi. Portowcy, podobnie jak przed rokiem, zdobyli brązowe medale.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-2 (1-0)

1-0 Luka Zahovic 45 (głową)

2-0 Kamil Drygas 54 (karny)

2-1 Muris Mesanovic 58 (karny)

2-2 Muris Mesanovic 79

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Fornalczyk, Łęgowski - Domgjoni, Śpiewak, Ambrosiewicz. Widzów 8783.

POGOŃ: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata (80 Matynia) - Fornalczyk (46 Łęgowski), Dąbrowski, Bichakhchyan (60 Silva), Drygas (71 Kucharczyk), Grosicki - Zahovic (80 Żurawski).

BBT: Loska - Grzybek, Tekijaski (35 Domgjoni), Biedrzycki, Hybs - Stefanik (67 Śpiewak), Ambrosiewicz, Dombrovskyj, Hubinek (67 Bonecki), Radwański (46 Mesanovic) - Kocyła (89 Grabowski).

I połowa zakończyła się golem dla gospodarzy. Po akcji z kornera i wrzutce z prawej strony w pole karne Zahovic z 3 m pokonał głową Loskę.

Po przerwie portowcy podwyższyli. Biedrzycki faulował Zahovica, a Drygas z karnego celnie uderzył dołem przy lewym słupku.

Niebawem karnego mieli też gości, za rękę Bartkowskiego. Mesanovic zmylił bramkarza i pewnie trafił w lewe "okienko". "Słonie" wyrownały w 79. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stipica odbił piłkę przed siebie, a Mesanovic z 10 m strzelił w okolice prawego górnego rogu. Napastnik niecieczan zamknął sezon z dorobkiem 11 goli.

W doliczonym czasie oba zespoły mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 90+1. minucie Śpiewak główkował tuż nad poprzeczką, a w 90+5. minucie Triantafyllopoulos zmarnował sytuację sam na sam.

Statystyka meczu: 18:11 w strzałach, 7:4 w celnych, 53:47% w posiadaniu piłki, 7:8 w kornerach i 110:115 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.