Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
Filmowa bramka Tracza i hat-trick Zawrzykraja

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 1-3 (1-1)

Sędziowali: Mariusz Aleksa oraz Bartłomiej Janik i Adam Budziński.
WIECZYSTA: Jachura -  Białowąs (65 Duroń), Goleniec, Sałapat, Hejmo - Dąbrowski, Jazgar, Antolak (45 Mamczur), Pojedyniec - Tracz - Dubiel (65 Rawski).
Trener: Marek Bojko. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.
UNIA: Wypych – Gwiazda, Kula, Chudoba, Wolak, Hebda, Janus, Niemiec, Tyrka, Wajs, Zawrzykraj, Sitko, Sroka, Strojny, Baradziej.
Trenerzy: Sławomir Szymański, Grzegorz Tyl.

Siódma w tabeli MLT Wieczysta przegrała z ósmą Unią Tarnów 1-3, ale zachowała swą pozycję po rundzie jesiennej.

Wynik sobotniego spotkania otworzył Jakub Tracz. Po faulu na walczącym do końca Dawidzie Jazgarze sędzia odgwizdał rzut wolny w odległości ok. 20-25 metrów od bramki Unii. Tracz bardzo ładnie i mocno uderzył piłkę, która trafiła pod poprzeczkę.

Przez większość meczu gra w większości prowadzona była w środkowej części boiska i tu Wieczysta miała przewagę. Na kilka minut przed przerwą obrona gospodarzy puściła napastnika Unii Sebastiana Zawrzykraja, który silnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Po kolejnym błędzie defensywy krakowian atakujący tarnowski minął już bramkarza, lecz trafił w słupek.

W drugiej części spotkania, pomimo optycznej przewagi, Wieczysta nie potrafiła pokonać bramkarza Unii. Skuteczniejsi okazali się goście. Zawrzykraj zdecydował się na strzał spoza pola karnego, a śliska piłka wpadła do bramki odbijając się jeszcze od słupka. To nie załamało gospodarzy, gdyż przeciwnik prezentował podobny poziom gry. Kiedy wydawało się, że Wieczysta dopnie swego i zdobędzie bramkę wyrównującą, nastąpiła kontra i nieupilnowany Zawrzykraj dostał prostopadłe podanie, wygrywając pojedynek sam na sam z Jachurą.

Krakowianie próbowali jeszcze walczyć, wykonywali kilka rzutów rożnych, Jakub Tracz główkował w słupek.