Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T

Sędziowali: Maksymilian Imioło oraz Wojciech Wajda i Tomasz Wójtowicz.
CRACOVIA: Konrad Siemek, Daniel Fijas - Dawid Dukała, Filip Sroka, Dawid Wrona, Mateusz Kowalski, Szymon Mik, Witold Antkiewicz, Piotr Marciniec, Sebastian Nalepa, Oliwer Górecki, Bartosz Nowak, Wojciech Maślanka, Krzysztof Ryncarz, Tomasz Morek, Grzegorz Krakowski, Maksymilian Domaradzki, Adam Musiał.
Trener: Aleksander Połczyński.

WIECZYSTA: Jakub Sosnowski (68 Grzegorz Fundament) - Tomasz Białowąs, Damian Sałapat, Łukasz Kędziora, Szymon Pojedyniec - Jakub Dąbrowski, Dawid Jazgar, Jakub Tracz, Stanisław Hejmo (45 Jakub Goleniec) - Szymon Dubiel (68 Krzysztof Duroń), Michał Mamczur (36 Grzegorz Antolak).
Trener: Marek Bojko. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Cenne trzy punkty wywiozła Wieczysta z boiska Cracovii.

Gospodarze od pierwszych minut chcieli objąć prowadzenie, stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Kilkakrotnie bramkarz Wieczystej został przetestowany i egzamin zdał na szóstkę. Dobra gra obrońców i pomocników drużyny gości sprawiła, że pomimo optycznej przewagi Pasów pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0-0.

Po przerwie gra wyglądała trochę inaczej, sytuacje miały obie strony. W 63. minucie, po faulu na Jakubie Traczu, Szymon Pojedyniec precyzyjnym uderzeniem z wolnego z 18 m w prawy górny róg zdobył gola dla Wieczystej. Cracovia rzuciła się do odrabiania strat, lecz goście pewnie odpierali ataki. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w jednej z kontr w polu karnym walczył Jakub Dąbrowski, na tyle skutecznie, że obrońca Pasów chcąc wybić piłkę zrobił to tak niefortunnie, że trafił mocno w swojego zawodnika. Odbitą futbolówkę zmierzającą do bramki wybił bramkarz, ale sędzia uznał, że piłka przekroczyła swoim obwodem linię i odgwizdał gola. 2-0 dla Wieczystej!