Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > I liga (Wadowice) JS
Historyczny awans Iskry Brzezinka2011-06-18 16:47:00

Terminarz był łaskawy dla Iskry Brzezinka, bowiem na koniec sezonu wystąpiła na własnym boisku, pokonując Niwę Nowa Wieś 4-0 (1-0), a po ostatnim gwizdku sędziego działacze zorganizowali piłkarzom fetę z okazji awansu do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych.


Każdy zawodnik dostał pamiątkowy puchar oraz oprawione w szkle zdjęcie zespołu. Działacze mogli się odpowiednio przygotować do uroczystej oprawy, bo pieczęć na mistrzostwie piłkarze Iskry Brzezinka postawili tydzień wcześniej.

Z zespołu odchodzi 6 zawodników, ale trener wraz z działaczami już rozpoczęli penetrację okolicznych wiejskich klubów, by wyciągnąć z nich najzdolniejszych zawodników, bo przecież możliwość gry w "emce” będzie dla nich doskonałą promocją i szansą na zaistnienie w futbolu.

W przyszłym sezonie powiat oświęcimski po raz kolejny będzie miał dwa zespoły w lidze wojewódzkiej, bo miejsce zdegradowanej Zatorzanki zajęła właśnie Iskra Brzezinka (mistrz I ligi wadowickiej). Od kilku lat mocną pozycję w Małopolsce ma Unia. Jednak w Oświęcimiu obowiązuje podział na miasto i gminę wiejską, stąd - choć stadion Iskry położony jest w niedaleko dworca PKP – funkcjonuje jako LKS.

Działacze są już także po wstępnych rozmowach z wójtem Małgorzatą Grzywą; wstępnie wyraziła ona gotowość pomocy drużynie, która byłaby przecież wizytówką gminy wiejskiej Oświęcim na szczeblu wojewódzkim.

HISTORYCZNY AWANS DLA BRZEZINKI WYWALCZYLI:
Kamil Kowalski, Jakub Chowaniec, Bartłomiej Ryś, Mateusz Koczur, Przemysław Wojtaszczyk, Artur Mika, Jarosław Kulczyk, Mateusz Malicki, Sebastian Baluś, Rafał Śliwka, Dawid Skiernik, Mateusz Przesór, Jakub Krzemień, Daniel Cegielski, Przemysław Zygmunt, Łukasz Chowaniec, Mateusz Czarnik, Daniel Żabiński, Mateusz Stolarczyk. Trener: Łukasz Jasek.

mateo


iskra1.jpg
iskra2.jpg
iskra3.jpg


REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty