Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)

Wielmożanka Wielmoża - Promień Przeginia, obustronny walkower

Komisja Gier Podokręgu Olkusz orzekła obustronny walkower w meczu A klasy olkuskiej pomiędzy Wielmożanką Wielmoża a Promieniem Przeginia.

Spotkanie, rozegrane 8 czerwca, zostało przerwane w 67. minucie przy stanie 1-3. Sędzia przerwał grę po tym jak dwaj zawodnicy gości wbiegli na trybuny, by uczestniczyć w bójce jaka wywiązała się między kibicami obu drużyn.

Komisja Dyscypliny PPN Olkusz orzekła kary pieniężne dla klubów:

- 300 zł kary dla klubu SSL Wielmożanka Wielmoża za brak należytego zabezpieczenia porządku na stadionie w czasie meczu

- 200 zł kary dla klubu LKS Promień Przeginia za wybitnie niesportowe zachowanie się kibiców na stadionie

Na dwa mecze odsunięty został od gry Dariusz Pasternak (Wielmożanka) - za odepchnięcie kibica gości poza polem gry. W trzech spokaniach nie mogą grać Maciej Pomierny (Promień) i Krzysztof Cudejko (Promień), obaj za samowolne opuszczenie boiska i udział w ekscesach na trybunie.

Komisja Dyscypliny odsunęła ponadto na dwa tygodnie od sędziowania (od 20 czerwca) sędziego głównego Michała Baldego oraz asystentów Olega Bigaja i Janusza Mleczkę - za nieprawidłowy zapis zdarzeń zaistniałych na stadionie podczas zawodów w Wielmoży.