Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)
Legion zwycięża "czerwoną latarnię", hat-trick Osowskiego

Spójnia II Osiek - Legion Bydlin 2-4 (1-0)

Gole: Pachowicz, Moń - K. Osowski 3, K. Kulawik
LEGION: J. Sojka - R. Wdowik, K. Kulawik, W. Kalarus, D. Kozieł - B. Straszak, P. Kulawik, T. Pandel, K. Żelazny - D. Demarczyk, K. Osowski.

W meczu o mistrzostwo olkuskiej A klasy Legion zwyciężył "czerwoną latarnię" - rezerwy Spójni Osiek.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz albo pudłowali albo dobrze spisywał się bramkarz Osieka.

Miejscowi też mieli parę okazji, lecz dobrze broniący J. Sojka nie dał się pokonać. Skapitulował jednak pod koniec I połowy po błędzie obrońcy Legionu, który poślizgnął się w polu karnym.

Od początku II połowy zespół z Bydlina rzucił się do ataku, by odrobić stratę, co zaowocowało bramką K. Osowskiego. Po chwili ten sam zawodnik uzyskał prowadzenie dla gości, ale w 60. minucie sędzia podyktował karnego (za faul) dla Spójni i było 2-2.

Legion bardzo szybko odpowiedział. Po fatalnym błędzie bramkarza K. Kulawik z bliskiej odległości strzelił trzeciego gola, a w 70. minucie hat-trick skompletował K. Osowski i od tej pory goście już kontrolowali przebieg spotkania.

W 82. minucie czerwoną kartkę otrzymał obrońca Osieka, który sfaulował K. Osowskiego w polu karnym. Golkiper gospodarzy obronił jednak strzał napastnika Legionu z 11 m i wynik 4-2 dla przyjezdnych już się nie zmienił.