Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)

Wielmożanka Wielmoża - Laskowianka Laski 0-3 (0-1)

0-2 A. Kazek 55
0-3 P. Kuś 85
WIELMOŻANKA: T. Draba - A. Durzyński, A. Przybek, D. Glanowski, P. Baranik - M. Bąk, H. Ferdek, K. Ferdek, M. Gądek - D. Pasternak, M. Tokaj.
LASKOWIANKA: D. Kańtoch - M. Nalepa, D. Rudnicki, Ł. Probierz, K. Rudnicki - D. Jachimowicz (A. Adamus), T. Nalepa, P. Turek, K. Durański - D. Kępka (P. Kuś), A. Kazek (O. Łuckiewicz).

Laskowianka kontynuuje imponującą serię zwycięstw. Wygrana w Wielmoży była już szóstą z rzędu!

Pierwsza bramka dla Laskowianki padła w 25. minucie. Tomasz Nalepa przejął piłkę w środku boiska, zagrał prostopadłą do Durańskiego, a ten wyszedł z Drabą sam na sam, minął go i pewnie trafił do siatki. Wynik do przerwy nie zmienił się, choć obie drużyny miały swoje okazje.

W 55. minucie Laskowianka wywalczyła rzut rożny. Tomasz Nalepa idealnie zacentrował do Kępki, ten głową zgrał do Kazka, który z 5 metrów strzelił drugiego gola dla przyjezdnych. Na 10 minut przed końcem na placu gry pojawił się Paweł Kuś, który 5 minut później strzałem z narożnika pola karnego umieścił futbolówkę w "krótkim" rogu bramkarza, ustalając wynik na 3-0 dla gości.

Laskowianka pnie się w górę tabeli. Drużyna Artura Adamusa po serii wygranych przyjęła przydomek "Lokomotywy".