Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)

Sokół Gołaczewy - Ospel Wierbka 0-5 (0-2)

0-4 Paweł Tkacz 83
0-5 Paweł Tkacz 90+1
OSPEL:
L. Ziaja - Z. Nowak, P. Nowakowski, J. Nowakowski, P. Słowikowski - P. Tkacz, N. Kurczek (B. Szwaja), A. Nowakowski, G. Dylewski - D. Bartos (S. Szota), S. Pająk (T. Dudek).

Ospel Wierbka rozbił na wyjeździe Sokół Gołaczewy aż 5-0. Hat-tricka upolował Paweł Tkacz, a dwa razy bramkarza rywali pokonał Dawid Bartos. Gospodarze mogli pokusić się o gola honorowego, ale przy stanie 0-2 zawodnik Sokoła nie wykorzystał karnego.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla gości, bowiem już w 3. minucie prowadzili 1-0. Paweł Słowikowski zagrał w pole karne do wbiegającego Norberta Kurczka, który jednak nie zdołał sięgnąć piłki. Akcję zdążył zamknąć Tkacz i pewnym strzałem trafił do siatki. W 10. minucie ten sam zawodnik strzelił w poprzeczkę, do odbitej futbolówki dopadł Bartos i strzałem głową z kilku metrów umieścił ją w bramce.

Poważnie osłabieni przed startem sezonu gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Leszka Ziaję. Z kolei w szeregi Ospelu wkradły się niepotrzebne nerwy, co doprowadziło do strat piłki na własnej połowie. Po jednej z nich w zamieszaniu podbramkowym omal własnego bramkarza nie pokonał Piotr Nowakowski. W odpowiedzi dwie bardzo dobre szanse zmarnował bardzo skuteczny w letnich sparingach Sebastian Pająk.

Po przerwie z większym animuszem zaatakowali nie mający nic do stracenia gospodarze. W 52. minucie spotkania Słowikowski sfaulował we własnym polu karnym napastnika Sokoła i sędzia wskazał na "wapno". Rzutu karnego nie potrafił jednak celnie wykonać zawodnik gospodarzy i piłka poszybowała obok bramki.

Wkrótce do głosu doszedł Ospel. W 66. minucie podopieczni Mirosława Nowakowskiego zadali kolejny cios. Grzegorz Dylewski wypuścił w bój Bartosa, który nie dał szans bramkarzowi. W 83. minucie Szymon Szota obsłużył dobrym podaniem Tkacza, który ograł bramkarza Sokoła i umieścił piłkę w pustej już bramce. W doliczonym czasie Tkacz skompletował hat-trick po ładnym strzale z 20 metrów w "długi" róg.