Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Limanowa)
FORUM: Nie masz drużyny młodzieżowej - płać!2011-07-13 14:41:00

Z perspektywy małego klubu

Nie do końca zgadzamy się z oceną zawartą w artykule "Nie masz drużyny młodzieżowej - płać!"

Szkolenie młodzieży to podstawowy cel i marzenie każdego klubu piłkarskiego. To sens istnienia i zapewnienie bytu takich klubów jak np. Wisła Jeziorzany.

Tylko niech ktoś podpowie skąd wziąć 12 tys. zł na drużynę młodzieżową przy budżecie klubowym 18 tys. zł, który nie starcza na utrzymanie klubu? Skąd wziąć chociażby 15 chłopców z jednego rocznika kiedy miejscowość liczy 240 domów? Skąd wziąć chłopców do gry skoro interesują ich rozrywki nie wymagające żadnego wysiłku. Skąd wziąć ludzi, którzy będą się tym zajmować, w czasach kiedy społeczników można już nazywać frajerami?

Dopiero z perspektywy małego klubu można dostrzec dramatyczną sytuacją systemu szkolenia młodzieży, dopiero z tej niskiej perspektywy można wyjaśnić 67. miejsce Polski w rankingu FIFA i fakt, że w Europie nie ma już klubów z którymi mogą wygrać nasze drużyny. Gdzie są na przykład wychowankowie Wisły czy Cracovii?

System szkolenia młodzieży wymaga generalnej przebudowy i dostosowania go do obecnych czasów. Ale to nie jest już zadanie małego wiejskiego klubu, lecz PZPN, którego prezes miesięcznie zarabia tyle co roczne utrzymanie dziesięciu drużyn młodzieżowych, a za jeden występ piłkarzy naszej reprezentacji można założyć profesjonalną szkółkę piłkarską.

Ze sportowym podrowieniem
Grzegorz Góralczyk (Wisła Jeziorzany)


Nie masz drużyny młodzieżowej - płać!
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty