Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Przerwany mecz w Modlnicy

Błękitni Modlnica - Bibiczanka Bibice 3-0 walkower

BŁĘKITNI: Masiuk - Zaporowski, Kwaśniewski, Kuciel, T. Żurek - Maciejaszek (58 M. Nawrot), Baryła, Szumiec, Suchan (65 Stokłosa) - Szumny, Piszczek.

Mecz A klasy krakowskiej (gr. I) pomiędzy Błękitnymi Modlnica a Bibiczanką Bibice został przerwany w 70. minucie przy stanie 0-1.

Sędzia Damian Sobór chwilę wcześniej podyktował karnego dla gospodarzy za faul bramkarza Bibiczanki Wadowskiego na Piszczku. Golkiper gości nie zgodził się z decyzją i ruszył w kierunku arbitra, który w wyniku popchnięcia przewrócił się. W związku z tym, że została naruszona nietykalność cielesna sędziego, mecz został przerwany i gospodarze już nie zdążyli wykonać karnego.

Na trybunie był obecny obserwator Edward Iwański, sam prezes Podokręgu Kraków, więc na pewno Komisji Gier Podokręgu PN Kraków łatwiej będzie podjąć decyzję w sprawie przerwanego meczu w Modlnicy.

Gwoli formalności: Bibiczanka prowadziła 1-0, gola zdobył z wolnego z ok. 25 m Kurczek. W 65. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości - Łysek.

Walkower dla Błękitnych, rok dyskwalifikacji dla zawodnika Bibiczanki

Komisja Gier Podokręgu PN Kraków przyznała walkower 3-0 dla Błękitnych Modlnica w meczu A klasy krakowskiej (gr. I) z Bibiczanką Bibice. Spotkanie to, rozegrane 7 maja, zostało przerwane w 70. minucie przy stanie 0-1, gdyż bramkarz gości naruszył nietykalność sędziego.

Komisja Dyscypliny PPN Kraków zdyskwalifikowała na 12 miesięcy golkipera Bibiczanki - Marcina Wadowskiego, który - jak napisano w komunikacie nr 24 - naruszył nietykalność sędziego przez uderzenie rękami w klatkę piersiową. Kara biegnie od 21 maja 2011. Ponadto inny zawodnik Bibiczanki - Paweł Kurczek, został odsunięty od 5 spotkań.