Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
8-0, walkower 0-3, znowu 8-0 i znowu walkower 0-3...

Jutrzenka Giebułtów - Płaszowianka Kraków 0-3 walkower

Na boisku 8-0

Gole: Domagalski 3, Wołczyk 3, samob., Ziółko

W meczu 7. kolejki A klasy krakowskiej, rozegranym 11 września, Jutrzenka Giebułtów rozgromiła Płaszowiankę Kraków 8-0!!! Komisja Gier Podokręgu PN Kraków zweryfikowała wynik spotkania i przyznała walkower 3-0 pokonanej Płaszowiance.

Okazało się, że działacze i trener drużyny zwycięskiej popełnili błąd, gdyż od 46. do 55. minuty na boisku nie było zawodnika młodzieżowego, co jest niezgodne z paragrafem 12 (pkt 2) Regulaminu rozgrywek seniorów MZPN na sezon 2010/2011.

Punkt 1 paragrafu 12 tegoż Regulaminu mówi, że w zawodach A klasy musi brać udział jeden młodzieżowiec w każdej drużynie. W punkcie 3 z kolei czytamy, że "w sezonie rozgrywkowym 2010/2011 roku za młodzieżowców uważa się zawodników, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego cyklu rozgrywek kończą 21 lat (1990 rok) i młodszych".

W meczu Jutrzenki z Płaszowianką w podstawowym składzie wyszedł jeden młodzieżowiec (co w przypadku A klasy jest zgodne z regulaminem), był nim Ryś, rocznik 90. W przerwie zastąpił go zawodnik z rocznika 84, natomiast dopiero w 55. minucie wszedł - za innego gracza - młodzieżowiec Brożek (rocznik 90). Tak więc przez 10 minut zespół z Giebułtowa grał niezgodnie z Regulaminem i za ten błąd zapłacił porażką walkowerem w wygranym meczu...

rst

Bardzo "dziwna" decyzja: Można grać bez młodzieżowca?

Związkowa Kmisja Odwoławcza MZPN przywróciła wynik z boiska w meczu A klasy krakowskiej (gr. I) pomiędzy Jutrzenką Giebułtów a Płaszowianką, wygranym przez gospodarzy 8-0. Półtora miesiąca temu Komisja Gier Podokręgu PN Kraków, zgodnie z Regulaminem rozgrywek seniorów MZPN na obecny sezon, przyznała walkower 3-0 Płaszowiance, gdyż zespół Jutrzenki przez 10 minut grał bez młodzieżowca.

16.12.2010 ZKO uchyliła własne orzeczenie, przekazała sprawę do rozpatrzenia przez Komisję Gier PPN Kraków, która przyznała walkower 3-0 dla Płaszowianki.

Aktualizacja: 16.09.2010 14:45, 2.11.2010 17:40; 5.02.2011 13:40