Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Błękitni Modlnica - Bratniak Kraków 5-2 (2-1)

5-1 Piszczek 80
5-2 Kromka 83

Sędziował Dariusz Szajowski. Żółte kartki: Maciejaszek - Kutrzyk. Widzów 80.
BŁĘKITNI: Sułko - Brud, Kwaśniewski, Kuciel (46 Zaporowski), Żurek - Szumny (75 K. Nawrot), Pyzioł, Baryła (55 Zegarmistrz), M. Nawrot (60 Maciejaszek) - Piszczek, Baran.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 16. sekundzie meczu! Na środku piłkę do Bruda zagrał Piszczek, następnie Kwaśniewski znakomitym podaniem uruchomił Piszczka, a ten w sytuacji "sam na sam" pewnie trafił do siatki.

Niecałe pół godziny później było 2-0. Nastąpiło sprytne zagranie Baryły do Bruda z rzutu wolnego i dośrodkowanie do Żurka, który pewnym uderzeniem głową (wyrasta na jednego z najlepiej główkujących zawodników w Małopolsce!) zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

Błękitni nadal atakowali, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Baran po dograniu Piszczka. Bratniak nie bronił się kurczowo i też dał się we znaki obronie i bramkarzowi gospodarzy. Kontaktową bramkę goście zdobyli pod koniec I połowy.

W przerwie meczu kontuzjowanego Kuciela zastąpił Zaporowski, który na obronie nie grał od ponad dwóch lat. Początkowo był nieco zagubiony, ale z każdą minutą grał coraz lepiej stając się pewnym punktem drużyny.

Początek drugiej połowy to najpierw uderzenie w poprzeczkę bramki gospodarzy, a chwilę później Baran trafił w poprzeczkę bramki po przeciwnej stronie boiska. Parę minut później Błękitni prowadzili już 3-1. Po dośrodkowaniu Baryły Żurek z impetem wpadł w piłkę, która z dużą siłą wpadła następnie do bramki. Gospodarze nadal nacierali i zdobyli kolejne gole. Najpierw Piszczek otrzymał podanie od Zaporowskiego i kapitalnie przelobował z 30 m wychodzącego bramkarza, a niebawem skompletował pierwszy w barwach Błękitnych hat-trick kończąc akcję Barana. W końcówce Bratniak zdobył swoją drugą bramkę.

Spotkanie z trybun oglądał m.in wójt gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, który był bardzo zadowolony z poziomu spotkania.