Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)

Victoria Zalas - Kościelec Chrzanów 3-1 (1-1)

3-1 Dominik Dudek 85
VICTORIA
: Kapusta - M. Knapik, Tataruch, Damian Dudek, Gasek - Jawień, Kamil Kwoka (68 Kanclerz), Dawid Kwoka (65 Dominik Dudek) - Wosik (84 J. Knapik), Klita, Podgórski (53 Benmohad).
KOŚCIELEC: Plata - Artur Głownia, Liszka, Krauz, Adrian Głownia, Majewski, Janik, Lorek, Jamro, Krakowiak (60 Urbański), Czub.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało wygranej gospodarzy, którzy grali zbyt chaotycznie. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa do podania wyszedł Jamro i uderzył. Do piłki wybronionej przez bramkarza gospodarzy doskoczył Czub i skierował ją do pustej bramki.

Na pierwszy celny strzał Victorii trzeba było czekać 20 minut, gdy Kamil Kwoka po ziemi próbował zaskoczyć Platę. Po 2 minutach miejscowi mieli idealną szansę. Piłka po dośrodkowaniu Klity z lewej strony boiska minęła bramkarza, a Wosik uderzając z pierwszej piłki skierował ją nad poprzeczką. W odpowiedzi kolejną okazję miał Czub, który wykorzystując błąd Knapika w przyjęciu piłki, znalazł się w sytuacji stuprocentowej, ale na posterunku stał znów był Kapusta.

Ostatnie 7 minut I połowy przyniosło kilka dogodnych sytuacji z obu stron. W 38. minucie po szybko wykonanym rzucie rożnym przez Klitę, Jawień strzałem z pierwszej piłki na "krótki" słupek próbował pokonać Platę. 5 minut później nie pilnowany Krakowiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Bigosem, jednak strzelił wprost w niego. Tuż przed przerwą Victorii udało się wyrównać. Bramkę "do szatni", po podaniu Klity, z ostrego kąta strzelił Wosik.

Druga połowa przyniosła dużo emocji i dwie bramki. W 53. minucie prowadzenie gospodarzom dał grający trener Jawień. Na 5 minut przed końcem po akcji Kanclerza, Dominik Dudek wykorzystał dobrą sytuację i strzelając obok bezradnego Platy ustalił wynik na 3-1.