Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
LE: Remis Cracovii2019-07-11 22:58:00

W I rundzie eliminacji Ligi Europy Cracovia zremisowała wyjazdowy mecz na Słowacji z DAC Dunajska Streda 1-1. Rewanż za tydzień w Krakowie  godz. 19.

DAC 1904 Dunajska Streda - Cracovia 1-1 (1-1)

0-1 Dominik Krużliak 40 (samob.)

1-1 Marko Divkovic 44

Sędziował Rade Obrenovic (Słowenia). Żółte kartki: Krużliak, Davis - Pestka. Widzów 9860.

DAC: Jedlicka - Kostrna, Satka, Krużliak, Davis (60 Blackman) - M. Vida - Cmelik (76 Ramirez), Ronan, Kalmar, K. Vida (70 Taiwo) - Divkovic.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Datkovic, Pestka (46 Ferraresso) - Hanca, Gol, Dąbrowski (85 Dimun), Cecaric (62 Wdowiak) - Van Amersfoort, Lopes.

W Dunajskiej Stredzie zamieszkują głównie Węgrzy, ale DAC to wicemistrz Słowacji. Cracovia zagrała bardzo dobrze w I połowie, choć pierwsi dobrą okazję mieli gospodarze. W 10. minucie K. Vida uderzył z 12 m, jednak prosto w ręce Peskovica.

Krakowianie zaimponowali w tej części gry pressingiem już na połowie rywala. W efekcie wypracowali kilka sytuacji bramkowych. W 29. minucie po wyrzucie Pestki z autu główkował w poprzeczkę Van Amersfoort. W 38. minucie lewą stroną szarżował Dąbrowski, lecz zza narożnika "piątki" nie zdołał pokonać bramkarza. Minutę później niezłą szansę miał Lopes, strzelił z boku z prawej strony, tyle że w ręce Jedlicki. Wreszcie w 40. minucie padł gol, choć w szczęśliwych okolicznościach. Z 20 m uderzył Van Amersfoort, piłka odbiła się od nogi Krużliaka i myląc golkipera wpadła do siatki.

Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali. Akcję rozprowadził Kalmar, po zagraniu Cmelika z prawego skrzydła sfinalizował ją z 7 m Divkovic. I w tym przypadku futbolówka odbiła się od nogi obrońcy (Helika), co utrudniło obronę Peskovicowi.

Po przerwie lepsze wrażenie sprawiał zespół z Dunajskiej Stredy, ale nie wykreował konkretnej sytuacji. Cracovia miała dwie okazje, a konkretnie Lopes. W 73. minucie kończąc kontrę strzelił zbyt słabo, by zaskoczyć Jedlickę, a w 90+3. minucie jego "główkę" obronił bramkarz.

Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w II rudzie z Atromitosem Ateny (25 lipca i 1 sierpnia).