Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka
Cracovia Maraton już w niedzielę, atrakcje od soboty2012-04-19 19:52:00

4 500 osób, w tym ponad 90 niepełnosprawnych, weźmie udział w XI Cracovia Maraton (zawodnicy przebiegną dystans 42 km i 195 m), który odbędzie się w Krakowie w niedzielę (22 kwietnia). Dzień wcześniej blisko 800 osób pobiegnie w VII Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4 200 m),  a prawie 300 wystartuje w Cracovia Maraton na Rolkach (42 195 m).


Cracovia Maraton jest jednym z największych w Polsce, plasującym się w pierwszej setce światowych maratonów. Systematycznie rośnie liczba jego uczestników. Od 2002 roku w imprezie udział wzięło 1710 zagranicznych biegaczy z 55 krajów. Rekordzistą trasy jest Kenijczyk Julius Kipkorir Kilimo – 2:11.26,  najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Ukrainka Tatiana Gamera-Szmyrko – 2:28.14.

Zwycięzca XI Cracovia Maraton zostanie wyłoniony na zmodyfikowanej trasie, ze startem na deptaku przy al. 3 Maja i metą na ul. Reymana. Trasa prowadzi z Błoń Krakowskich przez Stare Miasto, Rynek Główny, Aleje Trzech Wieszczów, Bulwary Wiślane aż do Nowej Huty i z powrotem na Błonia. Rywalizacja rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.30. Dwie minuty wcześniej (9:28) wystartują osoby niepełnosprawne na wózkach. Trasa ma atest Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Długodystansowych (AIMS) oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Nagrodą główną jest samochód FIAT Punto.

W pobliżu startu i mety – na parkingu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana – zlokalizowano Miasteczko Maratonu ze sceną, na której odbędzie się dekoracja zwycięzców.

Dzień przed biegiem głównym (sobota, 21 kwietnia), wokół Błoń odbędzie się VII Cracovia Mini Maraton im. Piotra Gładkiego (godz. 15:00, dystans - 4 200 m) i Cracovia Maraton na Rolkach (godz. 16:00, dystans - 42 km 195 m). W tym roku w ramach Mini Maratonu odbędzie się rywalizacja w kategorii rodzinnej. Zwycięskie zespoły otrzymają puchary oraz nagrody. Organizator nie będzie pobierał opłat startowych od uczestników biegu rodzinnego.

Impreza nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez pomocy wolontariuszy będą brali udział w zabezpieczeniu tej trasy, podejmą pracę w punktach pomocy medycznej i masażu leczniczego oraz w Biurze Zawodów. Do organizacji włączy się m.in. 100 harcerzy, 150-osobowe grupy wolontariuszy Towarzystwa Sportowego Wisła i Stowarzyszenia „Siemacha". A także 130 słuchaczy Szkoły Policealnej Integracyjnej Masażu Leczniczego nr 2.

Wydarzenie jest organizowane przez Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dodatkowe informacje m.in. o trasie maratonu oraz o zmianach w komunikacji miejskiej są dostępne na stronie internetowe: www.cracoviamaraton.pl i www.zis.krakow.pl oraz www.zikit.krakow.pl.
krakow.pl





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty