Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Jubileuszowy X Memoriał Stanisława Syrdy już w sobotę w Bronowicach2024-01-11 22:30:00

Klub Sportowy Bronowianka serdecznie zaprasza na X Memoriał Stanisława Syrdy. Jubileuszowa edycja halowego turnieju piłkarskiego w Bronowicach odbędzie już w najbliższą sobotę 13 stycznia w godz. 9-17.30 (hala przy ul. ul. Zarzecze 124 A). W rywalizacji weźmie udział 12 drużyn seniorskich: Wieczysta II Kraków, Jutrzenka Giebułtów, Bronowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Piast Wołowice, Niegoszowianka, Metiplast Więckowice, Andalaro Krzeszowice, JKS Zelków, Fairant Kraków, Brotherm Kraków i Boruta Chełm.


KS Bronowianka Kraków przez doroczny halowy turniej piłki nożnej upamiętnia wyjątkową postać klubu i krakowskiego futbolu. Stanisław Syrda w różnych rolach (jako zawodnik, trener zespołów młodzieżowych i seniorskich, działacz społeczny, członek zarządu klubu, kierownik sekcji piłkarskiej i kierownik drużyny seniorów) służył Bronowiance ponad 50 lat. Był człowiekiem powszechnie znanym i szanowanym w krakowskim środowisku piłkarskim, nagradzanym za działalność społeczną przez organizacje piłkarskie i samorządowe. 31 marca 2012 roku zmarł nagle w Giebułtowie podczas pełnienia obowiązków kierownika drużyny Bronowianki w meczu klasy okręgowej. Miał 63 lata. Od 2013 r. w Bronowicach odbywa się halowy memoriał dedykowany Jego pamięci.

Turniej to nie tylko sportowa rywalizacja i pierwszy punkt w przygotowaniach uczestników do rundy wiosennej rozgrywek. Bronowicki memoriał służy też promocji godnych naśladowania postaw cichych bohaterów małych klubów piłkarskich. Wieloletnią działalność, służącą lokalnemu środowisku i rozwojowi futbolu, zawdzięczają one przede wszystkim oddanej pracy społeczników, często przez lata wiernych klubowym barwom. Małe kluby są zaś kluczowym elementem systemu polskiego piłkarstwa. To w nich najczęściej zaczynają przygodę z futbolem talenty, które zasilają potem ligowe kluby, a nawet drużyny narodowe w różnych kategoriach wiekowych. W krakowskiej Bronowiance drogę do reprezentacyjnej piłki zaczynali Adam Buksa, Aleksander Buksa, Jakub Krzyżanowski czy Karolina Gec.

W jubileuszowej 10. edycji memoriału (w latach 2020-2021 nie odbył się z powodu pandemii) rywalizować będzie 12 zespołów z różnych poziomów piłkarskich rozgrywek regionalnych (od V ligi po B klasę). Uczestnicy memoriału w eliminacjach zagrają w dwóch grupach, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Gry eliminacyjne toczyć się będą naprzemiennie w obu grupach w sobotę 13 stycznia w godz. 9-16.15, na godz. 10.25 zaplanowano uroczyste otwarcie Memoriału z udziałem rodziny Patrona. Gry półfinałowe zaplanowano ok. g. 16.15, po nich mecz o 3. miejsce (ok. 16.545) i finał (ok. g. 17). Uroczyste zakończenie turnieju wręczenie nagród zespołowych i dla najlepszych zawodników odbędzie się ok. g. 17.25.


Grupy X Memoriału Stanisława Syrdy

Gr A:
1. Wieczysta II Kraków
2. Bronowianka Kraków
3. Piast Wołowice
4. Nadwiślan Kraków
5. Niegoszowianka
6. Metiplast Więckowice

Gr. B:
1. Jutrzenka Giebułtów
2. Andalaro Krzeszowice
3. Brotherm Kraków
4. Boruta Chełm
5. Fairant Kraków
6. JKS Zelków

Szczegółowy harmonogram gier - na stronie bronowianka.pl

Informacje o memoriale także na Facebooku Bronowianki

Serdecznie zapraszamy w sobotę do Bronowic!


memorial2024losowaniegrup1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty